O czym należy pamiętać decydując się na założenie własnej cukierni?

Pomysłów na prowadzenie własnego biznesu jest bardzo wiele. Bardzo wiele osób decyduje się na otwarcie własnej cukierni. Na rynku usług cukierniczych panuje jednak spora konkurencja. Z drugiej jednak strony amatorów dobrych słodyczy też jest całkiem sporo, mamy więc szansę na dużą liczbę klientów.

O czym jednak musimy pamiętać, aby nasz biznes odniósł sukces?

Lokalizacja

To bardzo istotny punkt, który musimy uwzględnić. Kiepskim pomysłem jest otwieranie cukierni w sąsiedztwie dużych sieci handlowych, w których można kupić ciasta i inne słodkości w bardzo niskich cenach. Jaka jest jakość oferowanych przez nie słodkości dla wielu klientów jest mniej istotne, pod uwagę większość bierze tylko i wyłącznie cenę. Dobrą lokalizacją na pewno będzie bliskie sąsiedztwo szkół, zakładów pracy i dużych osiedli mieszkaniowych. Wybierając taką lokalizację możemy liczyć, że zawsze znajdzie się klient, który chętnie kupi smaczny pączek lub kawałek makowca.

Profil działalności

Podejmując decyzję o założeniu cukierni musimy się zastanowić nad tym, co zamierzamy zaoferować swoim przyszłym klientom. O sukcesie naszego przedsięwzięcia na pewno zadecyduje wysoka jakość oferowanych produktów. Warto pomyśleć o konkretnej specjalizacji, na przykład o pieczeniu tortów. Ale możemy też piec najlepsze w okolicy makowce, szarlotki lub drożdżówki. Na pewno zdobędziemy więcej klientów, jeśli zaoferujemy produkty, których nie ma u konkurencji.

Koszty

Założenie cukierni wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego wyposażenia, które nie jest tanie. Musimy pamiętać, że czekają nas bardzo duże koszty. Będziemy potrzebować piekarników, regałów i lad chłodniczych. Trzeba też spełnić wymagania stawiane przez sanepid. Wyposażenie i sprzęt może nas kosztować nawet w granicach trzystu tysięcy złotych.

Zakup produktów

O czym należy pamiętać decydując się na założenie własnej cukierni?Koniecznie musimy zastanowić się, gdzie będziemy nabywali produkty, z których będziemy wypiekać ciasta. Nie zapominajmy, że tylko użycie produktów wysokiej jakości pozwoli nam zaoferować dobrej jakości ciasta.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz