O czym trzeba pamiętać otwierając cukiernię?

Interesujących pomysłów na własny biznes jest bez liku. Na uwagę zasługuje między innymi prowadzenie własnej cukierni. Ze względu na dużą konkurencją biznes ten nie należy do łatwych, ale możemy odnieść na rynku spory sukces.

Musimy jedynie pamiętać o wzięciu pod uwagę pewnych, niezwykle ważnych, czynników.

Lokalizacja

Wiele zależy od tego, w jaki miejscu zdecydujemy się otworzyć cukiernię. Do najmniej korzystnych lokalizacji należą bliskie okolice super- i hipermarketów. W większości z nich oferowane są różne rodzaju wypieki, które kosztują bardzo niewiele. Dla większości klientów ich jakość nie ma takiego dużego znaczenia, jak niska cena. Na pewno więc nie uda nam się konkurować z produktami oferowanymi w wielkich sieciach handlowych. Lepiej więc zdecydować się na otwarcie cukierni położonej blisko szkół, dużego osiedla mieszkaniowego lub dużych zakładów pracy. To miejsca, w których z pewnością znajdzie się duża grupa amatorów słodkich wypieków.

Profil cukierni

Zanim otworzymy cukiernię, odpowiedzmy sobie na pytanie, co chcemy zaoferować klientom. Na pewno musimy oferować wyroby bardzo dobrej jakości. Możemy również wyspecjalizować się tylko w jednym rodzaju ciast. Naszą specjalnością mogą stać się na przykład okolicznościowe torty. Ale jeśli lepiej wychodzi nam pieczenie serników czy drożdżówek, możemy zaoferować tylko taki asortyment. Ważne, aby nasze wyroby były świeże i smaczne.

Wydatki związane z uruchomieniem cukierni

O czym trzeba pamiętać otwierając cukiernię?Koszty, które trzeba ponieść wyposażając cukiernię są bardzo duże. Musimy to sobie uświadomić przed rozpoczęciem kroków zmierzających do jej otwarcia. Własny lub wynajęty lokal musi zostać dostosowany do wymagań sanepidu. Niezbędne jest także wyposażenie zarówno zaplecza (niezbędne są piece cukiernicze), jak też samego miejsca sprzedaży. Konieczne są więc regały i lady chłodnicze. Przybliżone koszty związane z kupnem niezbędnego wyposażeniu i nowych sprzętów zamykają się w granicach około trzystu tysięcy. Jest to więc spory wydatek. Do tego musimy doliczyć koszt wynajęcia lokalu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz