O czym warto wiedzieć otwierając własną cukiernię?

O czym warto wiedzieć otwierając własną cukiernię?

Interesującym pomysłem na własny biznes może okazać się cukiernia. Na rynku tym panuje duża konkurencja, ale amatorów słodkich, domowych wypieków także nie brakuje. Założenie i prowadzenie cukierni to ogromne wyzwanie, warto się więc do tego porządnie przygotować. O czym warto wiedzieć przed otwarciem cukierni?

Odpowiednia lokalizacja

Oczywiście największe zyski przyniesie cukiernia, która znajduje się w atrakcyjnym, pozbawionym konkurencji miejscu. Znalezienie tak usytuowanego lokalu może być jednak trudne. Stąd też warto otworzyć cukiernię, która będzie znajdowała się w pobliżu biurowców, szkół, na dużym osiedlu mieszkaniowym, czy w sąsiedztwie szpitala lub wyższej uczelni.

Jaka oferta?

Oczywiście im wybór słodkości będzie większy, tym lepiej. Z pewnością więc w ofercie cukierni nie powinno zabraknąć drożdżówek z różnego rodzaju nadzieniem, makowców, jabłeczników, sernika. Dobrym pomysłem jest także sprzedaż cieszących się od kilku lat ogromną popularnością muffinek. Interesującym, wartym rozważenia pomysłem jest specjalizowanie się w wypieku okolicznościowych tortów. W menu cukierni może znaleźć się także kawa i herbata. Wymaga to jednak dodatkowych nakładów finansowych związanych z zakupem ekspresu do kawy, akcesoriów do parzenia herbaty, stolików, sztućców i zastawy. Ale dzięki temu możemy liczyć na większą liczbę klientów i zwiększone zyski.

Wyposażenie zaplecza

Na wyposażeniu zaplecza cukierni muszą znaleźć się sprzęty do wypieku ciast. Do najbardziej niezbędnych akcesoriów należą:
ubijarki do mas cukierniczych;
– piec cukierniczy;
– blachy i formy cukiernicze;
– lodówki;
– regały cukiernicze;
– wałkowarki;
– noże, sitka, łopatki, wałki.

Formalności

Przede wszystkim należy zarejestrować działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Do tego należy pamiętać, że wszystkie osoby, które zdecydujemy się zatrudnić w swojej cukierni powinny posiadać aktualną, wyrobioną w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej książeczkę zdrowia. Do tego lokal musi spełniać wymogi sanitarne.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz