Czy warto założyć własną kawiarnię?

Coraz chętniej lubimy wypić filiżankę kawy na mieście.

Popularność małych kawiarenek jest na tyle obecnie duża, że warto zastanowić się, czy nie jest to pomysł na założenie własnego, rodzinnego biznesu.

Lokalizacja

Decyzja o wyborze takiego właśnie pomysłu na własny biznes wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniej lokalizacji. Na dużą liczbę gości możemy liczyć otwierając kafejkę w pobliżu dużych centrów handlowych, na dużym osiedlu mieszkaniowym. Dogodną lokalizacją są także zabytkowe i atrakcyjne miejsca nie tylko dla stałych mieszkańców, ale także dla turystów. Miasteczko akademickie i okolice biurowców także wydają się być idealnym miejscem na otwarcie kawiarenki.

Wystrój lokalu

W tym punkcie trudno nam podpowiedzieć konkretne rozwiązania, dużo zależy bowiem od naszych osobistych gustów. Jedni będą preferować wnętrze w stylu nowoczesnym, inni wybiorą raczej wnętrze przypominające swoim wystrojem przytulny dom. W pierwszym przypadku należy postawić na nowoczesne wykonane ze szkła i metalu meble, w drugim sprawdzą się miękkie kanapy i fotele. Jeśli nie ograniczają nas finanse możemy skorzystać z porady architekta wnętrz.

Menu

Wyborowi menu trzeba poświęcić trochę czasu. W dobrej kawiarni, a chyba taką chcemy mieć, musimy zaoferować co najmniej kilka rodzajów kawy. Na pewno klient musi mieć do wyboru:

  • espresso;
  • moccacino;
  • macchiato;
  • latte;
  • americano espresso.

Do naszej kawiarni chętnie wejdą nie tylko miłośnicy kawy, ale także herbaty. Obowiązkowy zestaw herbat to tradycyjna czarna herbata, a do tego kilka rodzajów herbat owocowych i obowiązkowa herbata zielona.

Wiele osób lubi zjeść do kawy coś słodkiego. Możemy więc włączyć do menu kilka rodzajów ciast: szarlotkę, sernik, struclę z makiem. Ciast oferowanych w kawiarni nie musimy wypiekać na miejscu. Warto nawiązać współpracę z dobrą cukiernią, która oferuje smaczne i świeże ciasta.

Sprzęt

Czy warto założyć własną kawiarnię?Podstawowym będzie oczywiście ciśnieniowy ekspres do kawy. Do tego niezbędne są szklanki, filiżanki, spodeczki i łyżeczki. No i oczywiście dobra gatunkowo kawa.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz