Czego potrzebujemy do otwarcia własnej kawiarni?

Picie kawy w przyjemnej kawiarence staje się zwyczajem bardzo popularnym w naszym kraju.

Zwyczaj ten staje się coraz bardziej powszechny, może warto więc założyć własny lokal?

Gdzie otworzyć kawiarenkę?

Od jej lokalizacji zależy powodzenie naszego pomysłu na biznes. W kręgu naszych zainteresowań powinny znaleźć się wolne lokale do wynajęcia usytuowane w sąsiedztwie centrów handlowych i dużych biurowców. Także kawiarenka znajdująca się na dużym osiedlu mieszkaniowym może liczyć na dużą liczbę gości. Dysponując dużymi środkami na uruchomienie kawiarenki możemy szukać również lokalu w miejscach atrakcyjnych dla turystów. Takim miejscem może być Stare Miasto. Popularnością może cieszy się także kawiarenka działająca w sąsiedztwie teatru.

Jakie formalności nas czekają?

Wiążą się one nie tylko z zarejestrowaniem działalności w urzędzie miasta lub gminy, ale także z koniecznością uzyskania zgody sanepidu. Zgodę taką wydaje po wcześniej przeprowadzonej kontroli powiatowy inspektor sanitarny.

Wystrój

Zdecydowanie najchętniej klienci odwiedzają kawiarnie, w których panuje wystrój zbliżony do ciepłego wystroju domu. W takim lokalu nie może zabraknąć więc odpowiednich mebli i dodatków: wygodnych foteli i kanap wyścielonych miękkimi poduchami. Oczywiście, wystrój zależy od naszej wyobraźni i naszych preferencji. Może zamiast domowego wyglądu bardziej odpowiada nam loka urządzony w stylu nowoczesnym, z meblami z metalu i szkła?

Jakie menu wybrać?

Czego potrzebujemy do otwarcia własnej kawiarni?Wizytówką kawiarni powinno być jego menu. Dobra kawiarnia to taka, w której będziemy mieli do wyboru przynajmniej kilka rodzajów kawy. Nie może w niej z pewnością zabraknąć:
– espresso;
– latte;
– americano espresso;
– macchiato;
– moccacino.
Otwierając kawiarnię nie możemy myśleć jedynie o miłośnikach kawy. Liczniejszą grupę klientów zdobędziemy wprowadzając do menu także herbatę. Oprócz czarnej powinniśmy jednak zaoferować herbatę zieloną oraz kilka rodzajów herbat owocowych. Dużą popularnością cieszą się także herbaty ziołowe. W menu mogą znaleźć się także wypiekane na miejscu ciasta.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz