Jakie bukiety ślubne są modne?

Jakie bukiety ślubne są modne?Każda kwiaciarnia, która chce mieć dużo klientów musi mieć w ofercie usługę wykonywania ślubnych bukietów. Do tego każdy bukieciarz powinien umieć doradzić przyszłej pannie młodej, jaki typ bukietu pasuje do jej sylwetki. Wśród bukietów ślubnych można wyróżnić kilka typów. Które z nich są obecnie najbardziej modne?

Kulisty bukiet

To klasyczna wiązanka wybierana przez panny młode stosunkowo często. Ten typ bukietu można nazwać uniwersalnym ponieważ pasuje one do większości sylwetek i krojów sukni. Jest to bukiet oparty na formie kuli. Kwiaty i pozostałe elementy układane są gęsto i ściśle. Kształt kuli można uzyskać łatwiej posługując się mikrofonem florystycznym. Przykładem bukietu kulistego jest klasyczna wiązanka biedermeier.

Soliter

W zależności od rodzaju użytych kwiatów występuje on pod nazwą rozamelia, glamelia, czy liliamelia. To bukiet, który wykonuje się z pojedynczych, połączonych ze sobą przy pomocy kleju płatków róż, gladioli lub lilii. Jest niezwykle pracochłonny, ale jednocześnie zaskakująco piękny i niepowtarzalny.

Bukiet na rękę

Najczęściej bukiety te wykonuje się z kwiatów o długich łodygach. Wiele kobiet chętnie wybiera cantedeskie. Tego typu wiązanki inspirowane są bukietami secesyjnymi. Bukiet ten panna młoda niesie na przedramieniu, musi więc być wykonany niezwykle starannie. Nie dopuszczalne jest stosowanie do tego typu bukietów nabłyszczaczy. Łodygi należy porządnie zabezpieczyć przed wyciekaniem soku, aby nie bukiet nie pobrudził rąk i sukni panny młodej.

Bukiet kaskada

Swoje złote lata przeżywał w latach osiemdziesiątych. Dzisiaj ponownie stał się bardzo popularny. Jego cechą charakterystyczną jest okrągła góra i szpiczasto zakończony dół. Do wykonania tego bukietu używane są kwiaty różnej wielkości. Te o największych główkach powinny znaleźć się w części górnej. Wielkość kwiatów stopniowo się zmniejsza ku dołowi. Mnóstwo kwiatów i dodatków sprawia, że jest on dość ciężki, dlatego, aby zmniejszyć jego ciężar stosuje się technikę drutowania. Polega ona na zastąpieniu łodyg drutem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz