Co można sprzedawać w kwiaciarni?

Co można sprzedawać w kwiaciarni?Kwiaciarnia to świetny pomysł, jeśli chcemy założyć własną firmę. Bez wątpienia obcowanie z kwiatami jest naprawdę przyjemne. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj kwiaciarnia to nie tylko same kwiaty. Coraz częściej oferta kwiaciarni jest o wiele bardziej bogata. Co można sprzedawać w kwiaciarni? Po co mogą do nas przyjść klienci?

Podstawą są oczywiście kwiaty. Obecnie w kwiaciarniach kupić można zarówno kwiaty cięte, jak i doniczkowe. Warto postawić na jedne i drugie – daje to klientom o wiele większy wybór. Jeśli chodzi o kwiaty cięte, należy dbać o to, aby w sprzedaży zawsze były świeże. Żaden klient nie będzie chciał odwiedzać kwiaciarni, w której sprzedawane będą kwiaty zwiędnięte i brzydkie. Nie można zapomnieć również o szerokim wyborze kwiatów ciętych. Dzięki temu zwiększymy szanse na to, że klient odwiedzający naszą kwiaciarnię z pewnością coś u nas kupi.

W kwiaciarniach można również kupić kwiaty sztuczne. Chętnie kupują je zwłaszcza osoby starsze, które poszukują kwiatów idealnych do umieszczenia we flakonie ustawionym na grobie swoich bliskich. W niektórych kwiaciarniach z takich kwiatów wykonuje się również wieńce pogrzebowe. Cieszą się one popularnością wśród klientów zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i w sezonie zimowym.

Do kwiaciarni warto wprowadzić również torebki na prezenty oraz bibeloty. To produkty, po które często także udajemy się do kwiaciarni. Popularnością cieszą się wykonane z porcelany słoniki i aniołki. Takie figurki bardzo często kupujemy na prezent dla naszych bliskich. Decydując się na sprzedaż torebek na prezenty, koniecznie trzeba postawić na przynajmniej kilka rozmiarów.

Warto również wprowadzić do sprzedaży karty okazjonalne. Zalicza się do nich kartki urodzinowe, imieninowe, ślubne, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Nie można zapomnieć o bilecikach, które dołączyć będzie można do bukietu. Jeśli chcemy jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę swojej kwiaciarni, można zdecydować się na dostarczanie kwiatów pod wskazany adres. To usługa, która cieszy się coraz większą popularnością.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz