Internetowa obsługa pomysłem na zwiększenie obrotów kwiaciarni

Osoby, które prowadzą kwiaciarnię wiedzą, że nie jest to łatwy biznes. Na rynku usług florystycznych panuje bardzo duża konkurencja, a wymagania klientów stale rosną oczekując nowych usług.

Jak można zwiększyć obroty swojej kwiaciarni? Jakie usługi warto zaoferować klientom?

Zwiększ obroty kwiaciarni

W dobie Internetu na pewno dobrym pomysłem na zwiększenie obrotów kwiaciarni jest wprowadzenie sprzedaży drogą internetową. Przybywa osób, które robią zakupy w sklepach internetowych, zwiększa się także liczba osób, które tą drogą kupują także kwiaty. Kompozycje i bukiety możemy zamówić w Internecie, zostaną one później dostarczone pod wskazany przez nas adres.

Kilka możliwości

Wybierając takie rozwiązanie mamy do wyboru kilka możliwości. Jedna z nich polega na nawiązaniu współpracy z dużą siecią, która pośredniczy pomiędzy kwiaciarniami na terenie całego kraju a klientami. Takie rozwiązanie sprawi, że do naszej kwiaciarni spłyną tylko zamówienia, które muszą trafić do klientów, którzy mieszkają lub pracują, jak najbliżej naszej kwiaciarni. Takie rozwiązanie przełoży się na dużą liczbę zamówień, ale musimy pamiętać, że będzie się ono wiązało z koniecznością płacenia sieci prowizji. Możemy więc skorzystać z innego rozwiązania i założyć własną witrynę internetową. Częścią takiej witryny musi być galeria,w której zaprezentujemy przykładowe kompozycje i bukiety, które wykonujemy w swojej kwiaciarni. Aby jednak nasz pomysł zakończył się sukcesem, strona internetowa powinna być naprawdę dobra. Musimy zadbać między innymi o jej pozycjonowanie. Jeśli o tym zapomnimy, internauci nie będą naszej strony odwiedzać, a my nie będziemy mieli zamówień.

Świeże kwiaty

Internetowa obsługa pomysłem na zwiększenie obrotów kwiaciarniDecydując się na sprzedaż kwiatów drogą internetową nie możemy zapomnieć, że zamówienia muszą być realizowane jedynie ze świeżych kwiatów. Jeśli do kompozycji użyjemy nieświeżych i starych kwiatów bardzo szybko stracimy klientów. Zamawiająca kwiaty osoba na pewno szybko dowie się, że jesteśmy nie rzetelni. Sprzedaż kwiatów w kwiaciarni internetowej jest na pewno doskonałym pomysłem na rozszerzenie oferowanych usług.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz