Chcesz zwiększyć obroty kwiaciarni? Postaw na obsługę internetową!

Prowadzenie kwiaciarni nie należy do łatwych. Obecnie konkurencja na rynku usług florystycznych jest ogromna. Jednocześnie wymagania stawiane przez klientów nie maleją. Jest wręcz przeciwnie: klienci mają coraz większe wymagania i oczekują coraz szerszych usług.

Jak zwiększyć obroty swojej kwiaciarni? Na jakie rozwiązanie postawić?

Sprzedaż internetowa

Idealnym pomysłem wydaje się być oferowanie sprzedaży internetowej. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów za pośrednictwem Internetu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o kwiaty. Chętnie zamawiamy bukiety i inne kompozycje właśnie przez Internet. Kwiaty są następnie dostarczane pod podany przez klienta adres.

Kilka opcji

Decydując się na takie rozwiązanie, ma się kilka wyjść. Jedno polega na wejście we współpracę z dużą siecią, która zajmuje się pośrednictwem między klientami a kwiaciarniami na terenie całego kraju. W takim przypadku docierać będą do nas zamówienia, które trzeba dostarczyć pod adresy położone najbliżej siedziby naszej kwiaciarni. Na ogół można wówczas liczyć na sporą liczbę zamówień, ale sieć pobiera od kwiaciarni prowizję. Drugie wyjście to zainwestowanie we własną witrynę internetową, na której prezentowane będą przykładowe bukiety oraz kompozycje i działanie na własną rękę. Aby taki plan się powiódł, trzeba jednak zainwestować w dobrą stronę internetową, a także solidnie wykonany proces pozycjonowania. W przeciwnym razie witryna nie będzie odwiedzana przez Internautów, a to przełoży się na brak zamówień.

Jakość

Chcesz zwiększyć obroty kwiaciarni? Postaw na obsługę internetową!Prowadząc internetową sprzedaż kwiatów, trzeba pamiętać o jednym: dostarczane bukiety muszą cechować się najwyższą jakością. Nie można pozwolić sobie na dostarczanie kompozycji wykonanych z kwiatów starych i nieświeżych, licząc, że osoba zamawiająca nie dowie się, jaki ostatecznie bukiet trafił do adresata. Na takim sposobie myślenia można się bardzo łatwo poślizgnąć. Internetowa kwiaciarnia to doskonały pomysł na poszerzenie oferty tradycyjnej kwiaciarni. Wymaga pewnych inwestycji, ale dobrze prowadzona może zapewnić naprawdę niemały zysk.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz