Otwieramy własną kwiaciarnię

Wśród pomysłów na biznes, które mogą przynieść całkiem spore dochody jest otworzenie własnej kwiaciarni. Zapotrzebowanie na usługi kwiaciarskie jest bardzo duże, chociaż w ciągu roku zdarzają się lepsze i gorsze okresy.

Kwiaciarnie działają nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miasteczkach. Na pewno więc będziemy musieli liczyć się z konkurencją. Jeśli jednak zaoferujemy usługi na wysokim poziomie, mamy szansę odnieść sukces.

Gdzie założyć kwiaciarnię?

Często to właśnie lokalizacja wpływa na to, czy biznes odnosi sukces, czy szybko upada. W przypadku kwiaciarni dobra lokalizacja odgrywa szczególne znaczenie. W dużych miastach na pewno dobre punkty na kwiaciarnię to okolice:
– dworca kolejowego lub autobusowego;
– centrum handlowego;
– dużego osiedla mieszkaniowego;
– lotniska;
– kin i teatrów.
Zarówno w dużych i nieco mniejszych miastach dobre są także okolice szpitala i cmentarza.

W jakie kwiaty musimy zaopatrzyć kwiaciarnię na początku?

W nowo otwartej kwiaciarni nie musi być dużej ilości kwiatów do wyboru. Najpierw musimy zdobyć klientów. Na dzień dobry wystarczą więc najbardziej popularne, najlepiej sprzedające się kwiaty. Musimy więc przede wszystkim kupić:
– margerytki;
– lilie;
– róże – w dwóch długościach: czterdzieści i sześćdziesiąt centymetrów.

Czy można sprzedawać coś więcej niż kwiaty?

Otwieramy własną kwiaciarnięTo zależy, jak duży lokal przeznaczyliśmy na kwiaciarnię. Jeśli jest ma on spory metraż, to możemy sprzedawać nie tylko cięte kwiaty, ale również i doniczkowe. W asortymencie mogą znaleźć się również ozdobne osłonki na doniczki, akcesoria do pielęgnacji kwiatów, artykuły upominkowe. W kwiaciarni znajdującej się blisko cmentarza na pewno warto sprzedawać również znicze. Założenie własnej kwiaciarni wymaga od nas oczywiście załatwienia kilku spraw urzędowych. Swoją działalność musimy koniecznie zarejestrować, zgłosić również rozpoczęcie działalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w Urzędzie Skarbowym. Oferując świeże kwiaty i miłą, profesjonalną obsługę mamy bardzo duże szansę odnieść sukces.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz