Wybieramy lokal na kwiaciarnię

Własna kwiaciarnia to doskonały pomysł na własną firmę. Kiedy tylko kwiaciarnia oferuje bukiety na najwyższym poziomie, można liczyć na naprawdę niemały zysk. Trzeba jednak pamiętać, że kwiaciarnia musi mieć gdzieś swoją siedzibę.

Pojawia się pytanie czym kierować się, wybierając lokal na kwiaciarnię. Spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Odpowiednio duży lokal

Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby lokal, w którym zamierzamy prowadzić kwiaciarnię był wystarczająco duży. W za małym nie zmieszczą się wszystkie kwiaty, które będziemy chcieli sprzedawać. Warto bowiem oferować swoim klientom naprawdę szeroki wybór kwiatów, a jednocześnie stawiać nie tylko na kwiaty cięte, ale również na rośliny doniczkowe. Wówczas z naszych usług może skorzystać o wiele większa grupa klientów. W lokalu, w którym ma znaleźć się kwiaciarnia musi być bieżąca woda. Dzień w kwiaciarni rozpoczyna się bowiem od wymiany wody, w której stoją wszystkie kwiaty cięte. W przypadku niektórych roślin można robić to co drugi dzień. Warto jednak pamiętać, że najbardziej doświadczeni kwiaciarze zalecają, aby wodę zmieniać jednak codziennie. Przekłada się to na trwałość roślin. Kiedy woda jest nieświeża, kwiaty o wiele szybciej więdną.

Dobra lokalizacja

Wybieramy lokal na kwiaciarnię

Jeśli chcemy, aby w naszej kwiaciarni nie brakowało klientów, koniecznie trzeba wybrać odpowiednią lokalizację. Na największe zyski mogą liczyć kwiaciarnie położone w centrach miast. Dość dobrą lokalizacją wydają się być duże centra handlowe. Decydując się jednak na taką siedzibę naszej kwiaciarni, trzeba pamiętać, że będzie to wiązało się z naprawdę niemałym czynszem. Dla osób początkujących zaleca się lokale, w których czynsz nie jest zbyt wysoki. Dopiero wraz z rozwojem kwiaciarni można się przenieść, stawiając na lokal bardziej atrakcyjny, ale jednocześnie droższy. Własna kwiaciarnia może przynosić naprawdę niemałe zyski. Trzeba jednak pamiętać, że w jej dobrym funkcjonowaniu ogromną rolę odgrywa odpowiednio dobrany lokal. Kiedy nie zastanowimy się nad jego wyborem, może okazać się, że nie sprawdza on swojej roli. A wtedy kwiaciarnia może nie zapewniać zysków, które chcielibyśmy osiągnąć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz