Otwieramy kwiaciarnię

Otwieramy kwiaciarnię

Okazji do kupowania kwiatów nie brakuje. Dobrym pomysłem na własną firmę jest więc kwiaciarnia. Jak powinniśmy się przygotować do prowadzenia kwiaciarni?

Co możemy sprzedawać?

Potrzeby klientów kwiaciarni są bardzo różne. Stąd też oferta powinna być na tyle szeroka, aby zaspokoić oczekiwania różnych grup klientów. W dobrej kwiaciarni nie może zabraknąć:
– kwiatów ciętych – kwiaciarnia powinna oferować szeroki wybór krajowych, jak i egzotycznych gatunków kwiatów;
– kwiatów doniczkowych;
– środków do pielęgnacji i ochrony kwiatów doniczkowych;
– doniczek;
– drobnych upominków i akcesoriów do ich pakowania.

Do kogo skierować ofertę kwiaciarni?

Największą część oferty swojej kwiaciarni warto skierować przede wszystkim do klientów indywidualnych. W naszej kwiaciarni klienci indywidualni powinni mieć możliwość zamówienia wiązanek, bukietów, wieńców i kompozycji na każdą okazję. W ofercie skierowanej do klientów indywidualnych nie może zabraknąć także kwiatowych aranżacji sal weselnych i kościołów. Ofertę kwiaciarni warto skierować także do firm i instytucji.

Zaopatrzenie

Tylko sprzedaż sprzedaż świeżych kwiatów może zapewnić sukces kwiaciarni. Stąd też bardzo ważne jest znalezienie dobrych dostawców. Właściciele kwiaciarni mogą zaopatrywać się bezpośrednio u producentów, czy korzystać z usług hurtowni. Zdecydowanie jednak najczęściej wybieraną formą dokonywania zakupów są giełdy kwiatowe. Robienie zakupów na giełdzie kwiatowej ma jednak jedną wadę: trzeba się na nią wybrać w godzinach nocnych, rankiem ilość towaru jest już niewielka.

Formalności

Decydując się na założenie kwiaciarni musimy dla niej wybrać osobowość prawną. Zdecydowanie najczęściej wybierana jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Procedury związane z założeniem takiej działalności nie są skomplikowane. Do zarejestrowania działalności wystarczy wypełnienie wniosku CEIDG. Rejestracja jest bezpłatna. W ciągu 7 dni od rozpoczęcia działalności należy dokonać zgłoszenia swojej osoby do ZUS. Zgłoszenie to jest konieczne także wtedy, kiedy w kwiaciarni zatrudnimy pracowników.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz