Jakich kwiatów nie może zabraknąć w kwiaciarni?

Jakich kwiatów nie może zabraknąć w kwiaciarni?

Podstawą działalności każdej kwiaciarni jest wykonywanie bukietów i kompozycji z ciętych kwiatów. Wybór kwiatów nie może być bardzo skromny, klienci odwiedzający kwiaciarnię muszą mieć do wyboru przynajmniej kilka gatunków kwiatów. Są jednak kwiaty,które koniecznie muszą znaleźć się w ofercie każdej kwiaciarni. Jakie to kwiaty?

Róże

Tych bardzo popularnych kwiatów nie może zabraknąć w żadnej kwiaciarni. Postawmy przede wszystkim na róże w czerwonym kolorze. Sprawdzają się one w bardzo wielu sytuacjach. Z czerwonych róż można wykonać ślubny bukiet, okolicznościową wiązankę imieninową, czy kompozycję na dzień zakochanych. Z róż w tym kolorze bardzo często zamawiane są także wieńce pogrzebowe. Oprócz róż w czerwonych kolorze w kwiaciarni nie powinno zabraknąć także białych i herbacianych. Postawmy na w dwóch długościach.

Gerbery

Były bardzo popularne kilkanaście lat temu, teraz zostały trochę zapomniane. Ale je także warto mieć w swojej ofercie. Dostępne w wielu kolorach, odpowiednio przygotowane wbrew pozorom zaliczane są do trwałych kwiatów. Pięknie prezentują się w wiązankach tylu soliter, jak również w kompozycjach z innymi kwiatami.

Storczyki Cymbidium

Bardzo trwałe, a przy tym niezwykle eleganckie. Są uniwersalne, co oznacza, że można je wykorzystać w kompozycjach na wiele różnorodnych okazji. Często wykonuje się z nich bukiety ślubne, chętnie dodawane są także do wiązanek i wieńców pogrzebowych. Niezwykle dekoracyjne nie potrzebują zbyt wielu dodatków, pięknie prezentują się nawet przybrane skromną wstążeczką.

Goździki

Kilkanaście lat temu tych kwiatów nie mogło zabraknąć w żadnej kwiaciarni. Wraz z przemianami ustrojowymi niemal zupełnie zniknęły z polskich kwiaciarni. Od kilku lat można jednak zaobserwować ich powrót. Goździki wśród kwiatów ciętych wyróżniają się bardzo wysoką trwałością. Dostępne są w bardzo wielu kolorach i wciąż pojawiają się nowe odmiany. Są niezastąpione w wielu kompozycjach florystycznych. W ofercie kwiaciarni powinny znaleźć się goździki gałązkowe i wielkokwiatowe.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz