Najpopularniejsze kwiaty cięte wykorzystywane w kwiaciarniach

Dobra kwiaciarnia musi mieć w swojej ofercie najpopularniejsze kwiaty cięcie, z których bukiety są naprawdę często wybierane przez klientów.

Jakich roślin nie może zabraknąć w kwiaciarnianych wazonach? O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Narcyzy

Popularnie nazywa się je żonkilami. W sezonie wiosennym nie może zabraknąć ich w żadnej szanującej się kwiaciarni. Na ogół kupić można te żółte. Aby jednak zwiększyć możliwości tworzenia kompozycji, warto postawić również na białe z kolorowym środkiem.

Anemony

Wybiera je coraz większa grupa klientów. Ich również nie może brakować wioną. Anemony to kwiaty, które przykuwają wzrok kolorowymi płatkami, a także środkiem o barwie z nimi kontrastującej. Te w kolorze czerwonym bardzo mocno przypominają maki, które są jednak tak delikatne, że ich zastosowanie do bukietów jest w zasadzie niemożliwe.

Słoneczniki

Tych kwiatów nie może z kolei brakować latem. Warto pamiętać, że najlepiej sprawdzają się solo ozdobione jedynie piękną wstążką. Można zestawiać je z trawami oraz zbożami. Dzisiaj coraz częściej wybierane są również przez panny młode, które chcą iść do ołtarza z niecodziennym bukietem.

Mieczyki

Te popularne kwiaty spotkać można w naszych ogródkach. Latem królują również w kwiaciarniach. Idealnie sprawdzają się, jeśli naszym celem jest optyczne wydłużenie kompozycji. Można wykorzystywać je nie tylko w bukietach. Sprawdzają się nawet w wieńcach pogrzebowych.

Amarylisy

Niezastąpione zimą. Ich niewątpliwym atutem jest intensywna barwa. Kwiaty te można łączyć z innymi roślinami, ale sprawdzają się również solo. Wówczas wystarczy dodać do nich piękną kokardę, aby uzyskać niezwykle wytworną i elegancką kompozycję.

Róże

To prawdziwy kwiaciarniany standard. Dostępne w wielu kolorach. Najbardziej klasyczne są oczywiście te czerwone, których w żadnej kwiaciarni nie może zabraknąć 14 lutego. Przygotowuje się z nich bukiety, wiązanki ślubne, wieńce pogrzebowe. Niezastąpione, jeśli chodzi o kosze kwiatowe.

Goździki

Najpopularniejsze kwiaty cięte wykorzystywane w kwiaciarniachPodobnie jak róże muszą być w każdej kwiaciarni. Dzisiaj przeżywają swoją drugą młodość.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz