Wybielanie wcale nie musi niszczyć zębów

Nadal wśród dużej liczby osób panuje przekonanie, że wybielanie tak naprawdę niszczy zęby. Nie jest to jednak prawdą i wybielanie wcale nie musi wiązać się z uszkodzeniem szkliwa. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni sposób wybielania.

W wielu klinikach ortodoncji estetycznej takie zabiegi są już przeprowadzane i wcale nie są bardzo drogie co również bardzo mocno działa na ich korzyść i mocno zachęca do wykonywania ich.

Najtańsze zabiegi

Zazwyczaj z uszkodzeniem szkliwa naszych zębów wiąże się wykonywanie najtańszych zabiegów. Te niestety mimo tego, że dają bardzo dobry efekt faktycznie niszczą zęby i nie jest polecane wykonywanie ich bardzo często. Najczęściej te zabiegi są najtańsze i właśnie dlatego wiele osób się na nie decyduje. Dodatkowo są one całkowicie bezbolesne a efekt widoczny jest od razu po zabiegu.

Nowoczesne sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów za pomocą nowoczesnych metod pozwala natomiast na uzyskanie doskonałego efektu a przy tym nie zniszczenie szkliwa. Zabiegi tego typu są w szczególności polecane osobom, którym zależy na idealnym uśmiechu a przy tym nie chcą uszkodzić swoich zębów i obniżyć ich odporności. Zabiegi te są zdecydowanie droższe. Efekt po nich utrzymuje się jednak przez bardzo długi czas a więc warto do nich dopłacić i zażegnać problem żółtych zębów. Zabiegi te można dodatkowo wykonywać w regularnych odstępach czasu dzięki czemu nasze zęby przez cały czas pozostaną idealnie białe.

Przedłużenie efektu po zabiegu

Wybielanie wcale nie musi niszczyć zębówPo wykonanym zabiegu warto również postawić na przedłużenie efektu, który po nim zostaje. Aby nasze zęby pozostały idealnie białe przez możliwie jak najdłuższy czas należy przede wszystkim zmienić swoją dietę. Najważniejsze to unikać spożywania w nadmiarze kawy oraz palenia papierosów. Substancje te niestety powodują pojawianie się na zębach żółtego osadu, który potrafi w bardzo szybkim czasie sprawić, że nasze zęby przestaną wyglądać dobrze. Jeżeli więc nie chcemy wykonywać zabiegów tego typu bardzo często to zmiana diety będzie najlepszym wyjściem z tej sytuacji i pozwoli na zażegnanie wszystkich problemów z uzębieniem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz