Na czym polega wybielanie zębów?

 

Na czym polega wybielanie zębów?Zęby niewątpliwie decydują o tym, jak wygląda nasza twarz. O ile przy zamkniętych ustach ich wpływ na nią jest nieduży, o tyle gdy je otworzymy nasza twarz może zmienić się diametralnie. Piękne, białe zęby dodadzą jej uroku. Zęby przebarwione i zaniedbane zdecydowanie niekorzystnie wpłyną na wygląd twarzy. Nieestetycznie wyglądające zęby można dzisiaj skutecznie wybielić. Wybielanie zębów można przeprowadzić metodami domowymi lub zlecić je stomatologowi.

Naturalny kolor szkliwa

Nie wszyscy mają szczęście do naturalnie białych zębów. Ich kolor jest kwestia genetyki i stylu życia, głównie diety. Wiele produktów spożywczych ma wpływ na kolor zębów. Kawa, herbata, czerwone wino przebarwiają zęby. Przebarwione zęby można wybielić. Jest na to wiele sposobów. Nie każdy jest jednakowo skuteczny, jednak warto spróbować, bo może choć o klika tonów uda się odświeżyć biel uśmiechu. Domowym sposobem na wybielanie zębów może być mycie ich sodą oczyszczona, która podobno ma właściwości wybielające. W przypadku kobiet szybkim sposobem na wybielenie uśmiechu jest umalowanie ust czerwona szminka. Dla panów to raczej mało prawdopodobne rozwiązanie. W aptekach i drogeriach nie brakuje środków, które służą do domowego wybielania zębów. Wybielanie zębów ta metoda możliwe jest dzięki pastom wybielającym lub różnego rodzaju żelom wybielającym. Stosuje się je w formie nakładek na zęby, do których wlewa się odpowiedni preparat. Wybielanie zębów można przeprowadzić również przy użyciu specjalnych pasków wybielających, które nakleja się na zęby.

Profesjonalne zabiegi wybielajace

Profesjonalne zabiegi wybielające znajdują się w ofercie klinik stomatologicznych. Ich skuteczność jest zdecydowanie większa niż domowe metody wybielania zębów. Wybielanie zębów odbywa się na kilku kolejnych wizytach. Używa się do niego specjalnych preparatów. Są to jednak zabiegi kosztowne. Cały cykl może być wydatkiem nawet do tysiąca złotych. I nie zawsze są one skuteczne. Stopień wybielenia w dużej mierze uzależniony jest od osobistych właściwości pacjenta. Ten sam zabieg u jednej osoby może dać jej śnieżnobiałe zęby. U innej może być bezskuteczny lub wybielić zęby tylko nieznacznie.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz