Jak poprawić wygląd zębów?

 

Jak poprawić wygląd zębów?Zęby to wizytówka każdego człowieka. Piękny biały uśmiech bywa powodem zazdrości, zaniedbane, chore zęby wzbudzają duży niesmak. Stan zębów w dużej mirze zależy od nas samych. Jednak wiele cech zębów wynika z naszej genetyki i na nie mamy już mniejszy wpływ. Mniejszy, ale jednak mamy. Współczesne osiągnięcia stomatologiczne dają nam możliwość na wybielanie zębów lub całkowitą zmianę ich wyglądu poprzez założenie licówek. Najbardziej zaniedbane zęby można uatrakcyjnić przy ich pomocy. A jeśli one okażą się nie dla nas, zawsze można pokusić się o protezę. Sztuczne zęby wyglądają zdecydowanie estetyczniej niż zęby naturalne z próchnicą i ogromnymi brakami w uzębieniu.

Wybielanie i prostowanie

Wygląd zębów poprawia dzisiaj bardzo wiele osób. Nie tylko ci, których widzimy na ekranach telewizorów czy kin mają wybielane i prostowane zęby. Także zwyczajni ludzie coraz częściej decydują się na wybielanie zębów lub licówki. Białe zęby wyglądają dużo estetyczniej. Zdecydowanie korzystnie wpływają na wygląd twarzy. Zęby można wybielić w domu. Służą temu pasty wybielające. Domowymi sposobami można również wybielić zęby, stosując dostępne na rynku preparaty do wybielania zębów. Są to różnego rodzaju żele wybielające w postaci pasów lub nakładek wybielających. Ich rezultaty mogą być różne. Kuracje trwają zwykle około tygodnia. Zdecydowanie bardziej spektakularne rezultaty dają zabiegi wybielające przeprowadzane przez stomatologa.

Licówki

Niestety, zdecydowanie więcej one kosztują. Sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu zębów są również licówki. Przy ich pomocy skutecznie ukryjemy małe i nierówne zęby. Licówki są to swego rodzaju nakładki na zęby. Przymocowuje się je do zębów naturalnych. Ich dobór musi poprzedzić wizyta konsultacyjna. Nie da się założyć licówek na jednej wizycie. Ich kształt jest dobierany do konkretnej osoby, do jej układu twarzy i zębów. Licówki zwykle diametralnie zmieniają wygląd twarzy. Niejednokrotnie maja ogromny wpływ na poczucie własnej wartości osoby, która się na nie zdecydowała. Są kosztowne, gdyż nie są refundowane. Jednak warto się nad nimi zastanowić, jeśli chcemy poprawić swój wygląd.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz