Pożegnaj żółte zęby

Pożegnaj żółte zębyWiele osób dotyka problem związany z żółtymi zębami. Osoby, które takie zęby posiadają bardzo często narzekają na fakt, że przez żółte zęby ich uśmiech nie wygląda dobrze i tracą one przez to swoją pewność siebie. Najłatwiejszym sposobem na zażegnanie tego problemu jest oczywiście wybielanie zębów, które może wykonać każdy kto tylko ma na to ochotę.


Zazwyczaj sam problem związany jest z nieodpowiednią higieną jamy ustnej. To zazwyczaj przez brak odpowiedniej higieny zęby tracą swój naturalny kolor i pokrywają się białym osadem, który wygląda bardzo źle i potrafi zrujnować nawet bardzo zdrowe i idealnie proste zęby. Duży wpływ na kolor zębów mają również takie używki jak papierosy czy kawa. Niektóre osoby nie są jednak w stanie zrezygnować z tych używek i jeżeli do nich należysz to jedynym rozwiązaniem twojego problemu jest wybielanie.

Gdzie wykonać zabieg?

Najprościej jest oczywiście udać się do profesjonalnego gabinetu zajmującego się stomatologią estetyczną, która obejmuje również wybielanie. W gabinecie takim zostanie dobrany odpowiedni sposób wybielania i dzięki temu zęby odzyskają idealnie biały kolor. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze efekt pozostanie na długi czas. Jeżeli bowiem nasza dieta powoduje, że zęby nie wyglądają najlepiej to po prostu spowoduje ona, że nawet po wybielaniu po pewnym czasie znowu zęby pożółkną.

Rodzaje zabiegów

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie wiązało się z tym, że zęby traciły na jakości. Stawały się one po prostu mniej odporne na bardzo wiele czynników zewnętrznych. Ta sytuacja jednak bardzo mocno się zmieniła i obecnie zęby nawet po wybielaniu są tak samo zdrowe jak przed. Jest to efekt tego, że pojawiły się nowe techniki, które nie niszczą już szkliwa a przy tym są w pełni bezbolesne. Są one oczywiście droższe ale nie uszkadzają zębów a sam efekt również utrzymuje się przez dłuższy czas. Dlatego też jak najbardziej warto zainteresować się właśnie tymi formami wybielania i dołożyć do nie pieniędzy. Efekt może bowiem być naprawdę bardzo dobry i możemy być naprawdę zadowoleni z niego. Najlepiej jednak samemu umówić się na konsultację i dopiero po niej zadecydować na jaki zabieg postawimy i jaki w naszej sytuacji będzie najlepszy i który da nam największe korzyści.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz