Typy bukietów

Każda kwiaciarnia, która ma przyciągać kolejnych klientów musi mieć w swojej ofercie piękne bukiety. To właśnie one są podstawą działania tego miejsca.

Wyróżnia się kilka rodzajów bukietów, które każdy szanujący się florysta powinien umieć wykonać. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

Bukiet biedermeierowski

Taki bukiet charakteryzuje się kolistym kształtem. Z zewnątrz bardzo często ozdabia się go koronką bądź tiulem. Odstępy pomiędzy kwiatami użytymi do wykonania tego rodzaju bukiety powinny być równe. Tego rodzaju bukiet charakteryzuje się symetrią promienną. Najczęściej do wykonania tego rodzaju bukiety wykorzystywane są róże.

Kaskada

Ten typ bukietu cieszył się ogromną popularnością w latach osiemdziesiątych minionego wieku. Dzisiaj zdaje się wracać do łask. W jego przypadku wszystkie użyte rośliny układają się kaskadowo. W efekcie uzyskuje się wrażenie, jakby rośliny spływały do ziemi. Kaskady to bukiety składające się najczęściej z kilku, a nawet kilkunastu rodzajów kwiatów. Są niezwykle bogate.

Nosegay

To bukiet niewielkich rozmiarów o okrągłym kształcie. Do jego wykonania wykorzystuje się jedynie kwitnące kwiaty. Tego rodzaju bukiet robiony jest najczęściej z:

  • róż;
  • lilii;
  • kalii.

Po ułożeniu łodygi bardzo mocno owija się taśmą, a następnie związuje. To bukiet zachwycający swoją prostotą, ale jednocześnie niezwykle elegancki.

Composite

Typy bukietówTo chyba najbardziej niezwykły ze wszystkich rodzajów wykonywanych obecnie bukietów. W tym przypadku bukiet tworzą płatki kwiatów (lub – o wiele rzadziej – inne elementy), które układa się tak, że tworzą spójną, niezwykle elegancką kompozycję, która wygląda jak bukiet. Wykonanie takiego dzieła jest niezwykle trudne i wymaga doskonałym umiejętności kwiaciarskich. Bez wątpienia takie bukiety mogą być jedynie doświadczeni floryści z ogromnymi umiejętnościami. Composite to obecnie jedne z najdroższych bukietów, których nie uda się kupić w pierwszej lepszej kwiaciarni. Wymienione rodzaje bukietów to oczywiście nie wszystko, co można znaleźć w kwiaciarniach.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz