O typach bukietów

Jeśli chcemy, aby nasza kwiaciarnia przyciągała nowych klientów, musimy wykonywać piękne i niepowtarzalne bukiety. To one przyciągają najwięcej klientów.

Każdy florysta powinien umieć wykonać kilka rodzajów bukietów. Jakie są te najbardziej podstawowe typy bukietów?

Bukiet w stylu biedermeier

Bukiet biedermeierowski wyróżnia się kształtem kulistym. Bardzo często bukiety biedermeier z zewnątrz ozdobione są tiulem lub koronką. Układając taki bukiet trzeba pamiętać, że kwiaty użyte do jego wykonania muszą zostać ułożone w równych odstępach. Bukiety te wyróżniają się symetrią promienistą. Najbardziej stylowe bukiety biedermeier wykonuje się z róż. Najczęściej są zamawiane jako wiązanki ślubne.

Nosegay

To niewielkie bukiety w kształcie okrągłym. Do jego ułożenia wykorzystuje się wyłącznie kwiaty kwitnące. Najczęściej bukiety w stylu nosegay układa się z:

  • kalii;
  • róż;
  • lilii.

Ułożone łodygi kwiatów trzeba owinąć mocno taśmą florystyczną, a następnie związać je. Bukiety te są bardzo proste, ale bardzo eleganckie.

Kaskada

Bukiety w tym typie były bardzo popularne w latach 80-tych XX wieku. Wygląda na to, że znów stają się bardzo modne. Układając kaskadę wszystkie rośliny układa się w formie kaskady. Wykończony bukiet wygląda tak, jak spływająca kaskada, tyle tylko, że nie wody, ale roślin. Do ułożenia kaskady wykorzystuje się co najmniej kilku, czasem nawet kilkunastu różnych rodzajów roślin.

Composite

O typach bukietówWśród obecnie wykonywanych rodzajów bukietów composite jest wyjątkowo niezwykły. Bukiet powstaje nie z całych łodyg kwiatowych, ale z samych płatków. Do tworzenia bukietów composite płatki układa się tak, aby utworzyły elegancką i spójną kompozycję przypominającą do złudzenia bukiet. Poza płatkami kwiatów bardzo rzadko do bukietów w tym stylu używa się innych elementów. Jego ułożenie wymaga wyjątkowo dużych umiejętności florystycznych. Są więc układane jedynie przez bardzo doświadczonych, posiadających ogromne umiejętności florystów. W chwili obecnej są to najdroższe bukiety, raczej nie kupimy ich w małej, osiedlowej kwiaciarni.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz