Jakie są najbardziej znane typy bukietów?

Bukiet to podstawowa kompozycja, którą zamawia się w kwiaciarniach. Bukiety są wykonywane na bardzo różne okazje.

Każdy florysta powinien więc umieć ułożyć przynajmniej te najbardziej podstawowe rodzaje. Jakie one są?

Nosegay

To niewielki bukiet o kulisty kształcie. Wykonuje się go jedynie z kwitnących kwiatów. Kwiaty w bukiecie ułożone są bardzo mocno i dodatkowo owinięte taśmą florystyczną. Na koniec bukiet jest związywany wstążką. Im jest ona bardziej prosta, tym lepiej. Mimo swej prostoty, bukiety nosegay są niezwykle eleganckie. Najpiękniej bukiety te wyglądają, kiedy do ich wykonania zostaną użyte:
– róże;
– lilie;
– kalie.

Biedermeier

Bardzo łatwo jest go rozpoznać po kulistym kształcie. Bukiety biedermeier bardzo często wykańczane są koronkami lub tiulem. Bukiety te można układać jedna z dwóch technik. W zależności od wybranej techniki bukiet może zostać ułożony wyłącznie z kwiatów jednakowej wielkości lub z kwiatów różnej wielkości. W tym drugim przypadku kwiaty największe umieszczone są zawsze w środku bukietu. Tradycyjny bukiet biedermeier układany jest wyłącznie z róż.

Kaskada

Bukiety te były niezwykle popularne w latach 80-tych XX wieku. W następnych latach ich popularność zmalała, a obecnie znów stają się coraz bardziej trendy. Kwiaty, liście i ozdoby w przypadku tych bukietów układa się kaskadowo, tak, aby wszystkie rośliny i dodatki utworzyły spływającą ku ziemi kaskadę. Najwięcej kwiatów, liści i dodatków znajduje się w górnej części bukietu. Zbliżając się do końca, stopniowo zmniejsza się ich ilość. Bukiety w typie kaskady wymagają użycia kliku gatunków kwiatów.

Pomander

Nie przypomina tradycyjnej wiązanki, ale kwiecistą kulę, która jest zakończona ozdobną wstążką. Taki bukiet może być trzymany w dłoni, można go również założyć na rękę. Służy do tego wykańczająca go wstążka. Bukiety pomander układa się zazwyczaj z jednego gatunku kwiatów. Często są to róże.

Composite

Jakie są najbardziej znane typy bukietów?Tworzy się go z mnóstwa pojedynczych płatków kwiatów. Wykonanie bukietu pochłania mnóstwo czasu, ale efekt końcowy jest zachwycający.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz