Typy bukietów oferowanych w kwiaciarniach

Dobra kwiaciarnia, która nie chce narzekać na brak klientów powinna przede wszystkim oferować zróżnicowane bukiety. Tylko wówczas klientów nie zabraknie, a ci, którzy będą wychodzili z kwiaciarni z bukietem w ręku będą naprawdę zadowoleni.

Obecnie wskazać można kilkanaście bukietów podstawowych, z których wykonaniem poradzi sobie w większości przypadku nawet początkujący florysta. Poniżej prezentujemy te najważniejsze

Bukiet biedemeier

To chyba najbardziej znany rodzaj bukiety. Wyjątkowo chętnie wybierany przez kobiety poszukujące wiązanki ślubnej. Ten rodzaj bukietu cechuje się kształtem kolistym. W wielu wypadkach od spodu ozdabia się go koronką, tworząc z niej niejako kołnierz. Aby wykonać tego rodzaju bukiet, pamiętać należy o zachowaniu symetrii promiennej. W zdecydowanej większości przypadków bukiet biedermeierowski wykonuje się z róż.

Bukiet kaskada

To bukiet, który ma sprawiać wrażenie spadającej wody. Nie trudno domyśleć się skąd wzięła się jego nazwa. Bukiety tego rodzaju były niezwykle chętnie wybierane w latach osiemdziesiątych. Cechują się niezwykłym bogactwem i wykorzystaniem dużej liczby kwiatów. Na ogół w jednym bukiecie łączy się nawet kilka rodzajów kwiatów. Podstawą są jednak na ogół róże. Kaskady są bukietami niezwykle barwnymi.

Bukiet nosegay

Typy bukietów oferowanych w kwiaciarniachTo malutki bukiecik, który charakteryzuje się okrągłym kształtem. W takim bukiecie umieszczone są tylko i wyłącznie kwitnące kwiaty. Najczęściej wykonuje się go z róż, lilii oraz kalii, które niestety w polskiej tradycji bardzo mocno kojarzą się z kwiatami cmentarnymi. To bukiet niezwykle prosty, a jednocześnie naprawdę bardzo elegancki. Idealny dla osoby, która ceni sobie ponadczasową elegancję i nie lubi zbytniego przepychu. Zaprezentowane powyżej bukiety to oczywiście jedynie niewielka część tego, co zaoferować można stojąca na wysokim poziomie kwiaciarnia. Warto pamiętać, że im szerszy wachlarz usług, tym większa szansa na sporą grupę wiernych i naprawdę zadowolonych klientów, którzy bez trudu w kwiaciarni znajdą coś dla siebie.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz