Popularne rodzaje bukietów ślubnych

Jedną z podstawowych usług każdej kwiaciarni jest oczywiście wykonywanie bukietów ślubnych. Każda kwiaciarnia, która chce dobrze prosperować musi oferować bukiety i dekoracje ślubne. Wśród wielu propozycji wiązanek ślubnych wskazać można określone ich typy.

Forma bukietu zawsze powinna być dostosowana do wzrostu oraz sylwetki panny młodej. I to właśnie zadaniem florysty jest pomoc w wyborze bukietu idealnego. Poniżej prezentujemy najważniejsze rodzaje bukietów ślubnych, które powinna posiadać w swojej ofercie każda kwiaciarnia.

Bukiet kaskadowy

Charakteryzuje się formą przywodzącą na myśl spływającą z gór wodę. Wykonanie takiego bukietu wymaga najczęściej sięgnięcia po technikę drutowania. Aby bukiet ważył mniej, łodygi bardzo często zastępuje się drutem. Tworząc taki bukiet, trzeba pamiętać o zachowaniu zasady symetrii. Taki bukiet to często – oprócz kwiatów – również najróżniejsze wstążki czy sznureczki.

Bukiet okrągły

W tym wypadku kwiaty układa się na planie koła. Przybranie może mieć charakter mniej lub bardziej luźny. Taki bukiet bardzo często wykonuje się z róż. Jest symetryczny, ale jego idealny kształt można nieco przełamać. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie dodatki i umieścić je we właściwych miejscach.

Bukiet na rękę

To świetna propozycja dla kobiet lubiących styl naturalny. Wybierając kwiaty do takiego bukietu, należy pamiętać o tym, że nie mogą one brudzić sukni ani rąk panny młodej. Łodygi należy więc we właściwy sposób zabezpieczyć przed wydobywaniem się z nich soku.

Bukiet łukowaty

Popularne rodzaje bukietów ślubnychTo jeden z rzadziej wybieranych bukietów, ale z pewnością warto mieć go w swojej ofercie. Swoim kształtem przypomina wachlarz. Niektórzy porównują go do mostu, który łączy dwie osoby darzące się uczuciem. W przypadku takiego bukietu niezwykle istotne jest zachowanie odpowiedniej formy. Warto pamiętać, że im dłuższa jest suknia, tym na większy łuk może sobie pozwolić florysta. W przypadku sukni krótkich dobrze wygląda bukiet o niewielkim łuku. Wymienione bukiety to oczywiście nie wszystkie propozycje wiązanek ślubnych. Te należą jednak do najważniejszych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz