Najbardziej popularne typy ślubnych bukietów

Wykonywanie ślubnych bukietów należy do najbardziej podstawowych usług, które świadczą kwiaciarnie. Jeżeli zależy nam na dobrym prosperowaniu kwiaciarni w ofercie musimy mieć bukiety i dekoracje ślubne. Wśród wiązanek ślubnych można wyróżnić kilka podstawowych form.

Jaka forma bukietu zostanie wybrana w dużej mierze zależy od sylwetki i wzrostu panny młodej. Dobry florysta powinien umieć doradzić wybór bukietu najbardziej odpowiedniego dla konkretnej panny młodej. Z naszego tekstu dowiedzą się Państwo, jakie są podstawowe rodzaje bukietów ślubnych.

Bukiet okrągły

Tego typy bukiety układane są zawsze na planie koła. Dodatki, którymi ozdabiamy bukiet mogą mieć bardziej lub mniej luźny charakter. Najczęściej bukiety okrągłe wykonywane są z róż. Cechą charakterystyczną takiego bukietu jest symetria. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby została ona przełamana przez dodani we właściwe miejsca odpowiednich dodatków.

Bukiet kaskada

To forma, która ma nam się kojarzyć ze strumieniem spływającej ze zbocza gór wody. Aby wykonać bukiet w tej formie floryści wykorzystują drutowanie. Aby zmniejszyć ciężar bukietu, drutem zastępuje się łodygi kwiatów. Wykonując bukiet kaskadowy nie można zapomnieć o zasadach symetrii. W tych bukietach częstymi dodatkami są sznureczki lub wstążki.

Bukiet łukowaty

Wybierany stosunkowo rzadko, jest jednak na tyle interesujący, że warto go wprowadzić do oferty. Bukiet w tym stylu nawiązuje swoim kształtem do wachlarza. Ale są osoby, które używają bardziej romantycznego porównania i porównują go do mostu, który połączył dwie kochające się osoby. Zachowania odpowiedniej formy jest w tym przypadku bardzo ważne. Jeśli panna młoda będzie miała na sobie długą suknię, łuk zastosowany przez florystę może być całkiem spory. Przy sukni krótkiej znacznie lepiej prezentuje się niewielki łuk.

Bukiet na rękę

Najbardziej popularne typy ślubnych bukietówTaki rodzaj bukiety na pewno spodoba się paniom, które preferują naturalność. Układając taki bukiet nie zapominajmy, że użyte do jego wykonania kwiaty nie mogą brudzić rąk, ani sukni, którą ma na sobie panna młoda. Łodygi muszą zostać bardzo dobrze zabezpieczone przed sokiem, który może z nich wyciekać.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz