Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage?

Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage?

Stylów urządzanie wnętrz jest co najmniej kilka. Dzięki temu każdy może wybrać styl, który najbardziej odpowiada jego upodobaniom.

Urządzając swoje mieszkanie lub dom, nie powinniśmy się bowiem kierować aktualnie obowiązującymi trendami wnętrzarskimi, ale własnym gustem. Jednym ze stylów, który możemy wybrać, aranżując swoje mieszkanie lub dom, jest styl vintage.

Powrót do przeszłości? Czemu nie!

Styl vintage nawiązuje do czasów, które już dawno minęły. Bardzo często jednak na taką aranżację wnętrza decydują się nie osoby w średnim wieku, ale osoby bardzo młode, którym znudziły się chłodne, minimalistyczne wnętrza. W stylu tym możemy urządzić każde wnętrze: sypialnię, kuchnię, salon. We wnętrzach, które chcemy urządzić w stylu vintage nie powinny zabraknąć mebli z lat 50. czy 60. Sprawdzą się w nich równie meble z okresu międzywojennego. Pojawia się jednak pytanie: skąd je wziąć? Warto ich szukać na aukcjach internetowych i giełdach staroci. Niektóre z oferowanych tam mebli są w bardzo dobrym stanie, inne będziemy musieli odnowić.

Nie eksperymentuj z kolorystyką

Styl vintage w aranżacji wnętrz od kilku już lat jest gorącym trendem wnętrzarskim. Nic więc dziwnego, że wielu producentów postanowiło wykorzystać tę popularność. Jeśli zamierzamy urządzić kuchnię w stylu vintage nie będziemy mieli najmniejszych problemów z nabyciem podstawowych sprzętów kuchennych, których design nawiązuje do lat 50. W sklepach nie brakuje nowoczesnych czajników, tosterów czy lodówek o kształtach w stylu lat 50. Jest także coraz więcej nowych mebli stylizowanych na stare.
W sypialni w stylu vintage nie może zabraknąć drewnianego lub metalowego łóżka. Idealnie byłoby, gdyby miało ono wysokie nóżki. Pojawia się jednak problem z przechowywaniem pościeli. W roli pojemnika na pościel doskonale sprawdzi się wyszperany na strychu u babci stary kufer lub komoda.
Kolorystyka wnętrz utrzymanych w stylu vintage powinna być stonowana. Najlepiej sprawdzą się więc ściany pomalowane na biało oraz kilka dodatków w dość intensywnych kolorach.
Styl vintage pozwoli nam stworzyć przytulne, klimatyczne i niepowtarzalne wnętrze.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz