Mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz ?

Nasze możliwości w wyborze stanu mieszkania nabywanego na rynku wtórnym są ograniczone. Nawet jeśli poprzedni właściciel zgodzi się na usunięcie przed sprzedażą mieszkania, jego dotychczasowego wyposażenia to i tak w celu wprowadzenia swojej własnej aranżacji będziemy zmuszeni do przeprowadzenia remontu, w celu usunięcia stosunkowo trwałych elementów takich jak na przykład kafelki.

Z drugiej strony zakup już urządzonego mieszkania może być zaletą. Tutaj właśnie dochodzimy do jednej z kluczowych decyzji, która należy podjąć, gdy mieszkanie wrocław sprzedaż nabywane jest na rynku pierwotnym . Coraz częściej mamy do wyboru to czy chcemy otrzymać mieszkanie w stanie deweloperskim czy też pod klucz. Różnica jest tutaj diametralna. Jeśli mieszkanie oddawane jest w stanie deweloperskim, to jest to stan, w którym dalsze prace wykończeniowe prowadzimy w swoim własnym zakresie. Otrzymujemy praktycznie puste mieszkanie, wyposażone jedynie w niezbędne instalacje, drzwi wejściowe oraz okna.

Stopień wykończenia mieszkania

W stanie pod klucz spektrum możliwości jest nieporównywalnie większe. Mieszkanie może być w dosyć dużym stopniu wykończone przez dewelopera, ale możemy też zdecydować się a coś pośredniego, czyli mieszkanie wrocław sprzedaż, w którym znajdą się niezbędne urządzenia sanitarne, położone zostaną panele podłogowe czy też wykonane inne, podobne prace. Przy czym wcale nie musi to ograniczać naszych możliwości w zakresie samodzielnego aranżowania wnętrza mieszkania.

Sprawdzenie mieszkania podczas jego odbioru

Kupujący ma bowiem całkiem spory wpływ na to w jaki sposób mieszkanie wrocław sprzedaż, co więcej ustalenia tego typu powinny znaleźć się w umowie nabycia mieszkania i jak najbardziej można sprawdzić czy deweloper wywiązał się ze swoich zadań. Takie sprawdzenie jest możliwe naturalnie podczas tak zwanego odbioru nieruchomości. Jeśli natomiast naszym priorytetem jest cena, a nie możliwość dużego zakresu aranżowania wnętrza po swojemu, to najwłaściwszym wydaje się wybór mieszkania w stanie pod klucz, bowiem wykonane przez dewelopera prace będą z reguły tańsze, zwłaszcza jeśli wykończenie pod klucz jest normalną ofertą w przypadku interesującej nas inwestycji.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz