Kupno własnego mieszkania

Kupno własnego mieszkaniaDla każdego młodego człowieka kupno własnego mieszkania jest ogromnym wydarzeniem. Niekiedy oczywiście, w zakupie tym pomagają rodzice lub dziadkowie, jednakże nie każdy ma takie szczęście.

Kredyt na mieszkanie

Wiele osób zmuszonych jest do zaciągnięcia kredytu hipotecznego na następnych kilkadziesiąt lat. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedaż mieszkań we Wrocławiu od lat utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Ostatnio ilość osób poszukujących mieszkań znacznie wzrosła. Wynika to z nieznacznej obniżki cen za metr kwadratowy powierzchni mieszkania. Coraz więcej młodych osób pracuje już za godziwe pieniądze. Poza tym, pracują oni w oparciu o umowę o pracę i dzięki temu banki chętnie udzielają im pożyczek i kredytów mieszkaniowych. Dzięki temu, nie muszą już czekać przez wiele lat na możliwość kupna własnego mieszkania Wrocław śródmieście.

Zalety zakupu mieszkania w stanie deweloperskim

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kupić mieszkanie nowiutkie, w stanie prosto od dewelopera, czy też lepiej zdecydować się na mieszkanie nieco starsze, z tak zwanej drugiej ręki. Rynek wtórny charakteryzuje się bowiem znacznie niższymi cenami za metr powierzchni mieszkania. Wiele osób kusi się na to, że mogą taniej kupić większe mieszkanie, od deweloperskiego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie mieszkanie z rynku wtórnego najczęściej wymaga gruntownego remontu. Ciężko jest oszacować koszty takiego przedsięwzięcia z góry. Niekiedy okazuje się, że pojawiają się kolejne koszty i cena mieszkania znacznie rośnie. Opłaca się wówczas kupić mieszkanie w stanie deweloperskim.

Oczywiście, takie nowe mieszkanie od dewelopera również nie jest gotowe do zamieszkania w nim. Konieczne jest przeprowadzenie wielu prac. Nie są one jednak tak kosztowne jak remont starego mieszkania. Poza tym, nowe bloki budowane są bardzo solidnie i można się spodziewać, że nie będzie konieczności robienia kolejnego remontu w mieszkaniu przez dobrych kilka lat. Wiele osób decyduje się więc na mieszkania Wrocław rynek pierwotny i są gotowe zapłacić nawet nieco więcej za wygodę i komfort.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz