Metraż nowego mieszkania

Pomiar powierzchni użytkowej lokalu mieszkaniowego jest nieco prostszy w porównaniu chociażby do pomiaru powierzchni domu jednorodzinnego, ale i tak pojawić mogą się pewne problemy, dlatego też należy dokładnie znać zasady zgodnie z którymi określana jest powierzchnia użytkowa lokalu.

Jest to istotne, bowiem za każdy metr kwadratowy owej powierzchni będziemy musieli zapłacić kupując nowe mieszkania na sprzedaż we wrocławiu.

Zasady pomiarów

Warto też wspomnieć, że ostatnie zmiany związane z zasadami pomiaru lokali mieszkaniowych zmieniały się w 2012 roku, więc w przypadku mieszkań zakupionych wcześniej, mogą pojawić się pewne rozbieżności jeśli pomiaru dokonamy obecnie. Nie ma to co prawda wpływu na cenę mieszkania i nie może stanowić jakichkolwiek podstaw do roszczeń wobec dewelopera, ale może mieć już znaczenie w przypadku wysokości czynszu czy innych opłat, które naliczane są przecież w oparciu o powierzchnię użytkową lokalu. Największą różnicą jest poziom, na którym dokonuje się pomiaru. Obecnie, pomiar powinien być dokonany na wysokości podłogi, oczywiście z wykluczeniem wszelkich progów, listwy i innych podobnych elementów, w które nowe mieszkania na sprzedaż we wrocławiu mogą być już wyposażone także w stanie deweloperskim.

Warunki pomiarów

Metraż nowego mieszkaniaJak nie trudno zauważyć, wszelkiego rodzaju odchylenia samej podłogi, mogą mieć tutaj wpływ na wynik pomiarów. Warto przy tym nadmienić, że przy pomiarach wyklucza się wszelkie elementy, które mogą być zdemontowane, co dotyczy także ścian działowych, pomiędzy pomieszczeniami, w zależności jeszcze od tego w jaki sposób ściany te są wykonane. Liczy się także wysokość pomieszczeń. Jeśli powierzchnia ma zostać zaliczona do powierzchni mieszkalnej, to jej wysokość musi w danym miejscu przekraczać 2,20 metra wysokości, w przeciwnym wypadku będzie to powierzchnia pomocnicza . Połowa takiej powierzchni może być zaliczona do powierzchni mieszkaniowej. W przypadku gdy wysokość pomieszczenia wynosi mniej niż 140 centymetrów, to w ogólne powierzchnia ta nie jest zaliczana do metrażu lokalu mieszkaniowego. 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz