Dobrze wyposażony salon fryzjerski

Wśród lokali usługowych bez wątpienia wymienić trzeba salony fryzjerskie. W zdecydowanej większości klientami takich miejsc są kobiety. Nie oznacza to jednak, że do salonu fryzjerskiego nie zawita mężczyzna.

Dobry salon fryzjerski to nie tylko fryzjer z umiejętnościami na najwyższym poziomie, ale również odpowiednie wyposażenia. Co liczy się w salonie fryzjerskim? Na co trzeba postawić?

Fotele

Najważniejsze w prowadzeniu salonu fryzjerskiego jest zadbanie o zadowolenie i komfort klientów. Wygodne fotele i sofy muszą znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim. Fotel, na którym obsługiwani są klienci, powinien być wykonany z materiału najwyższej jakości, który jest przyjemny dla ciała i nie odkształca się. Warto wybierać modele z podłokietnikami, które podnoszą komfort klientów. Ideałem jest fotel, który ma zarówno podłokietniki, jak i podnóżek. Niezbędna jest także regulacja wysokości. Obecnie w sprzedaży dostępne są fotele wyposażone w pompę hydrauliczną lub gazową. Kupując fotel, trzeba pamiętać także o tym, że musi być on stabilny.

Lustra

Nie ma dobrego salonu fryzjerskiego bez lustra. Wybierając lustro do swojego salonu fryzjerskiego, należy jednak pamiętać o tym, że nie może ono parować. Dlatego w salonie nie sprawdzi się zwykłe lustro, które wieszamy we własnym domu. Oczywiście trzeba wybrać również model w ładnej ramie. Salon fryzjerski musi się bowiem doskonale prezentować. Powinno to być miejsce schludne i naprawdę estetyczne. Trzeba zadbać również o oświetlenie lustra.

Myjka

Dobrze wyposażony salon fryzjerskiTo kolejny niezbędny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Dobry fryzjer nigdy nie strzyże włosów bez uprzedniego ich umycia. Myjka potrzebna jest również wtedy, kiedy klient chce włosy ufarbować. Największą popularnością cieszą się myjki z wbudowanym fotelem. Osoby, które na wyposażeniu salonu nie muszą oszczędzać, mogą postawić na myjkę z wbudowanym urządzeniem do masażu wibracyjnego. Jest to jednak propozycja dla ekskluzywnych salonów, do których przychodzą klienci z naprawdę ogromnymi wymaganiami.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz