Niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Zakładem usługowym, z którego korzysta bardzo wielu klientów jest bez wątpienia salon fryzjerski. Decydując się na świadczenie tego rodzaju usług musimy lokal, w którym będziemy je świadczyć odpowiednio wyposażyć.

Jakie są niezbędne elementy wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego?

Fotel

Nie może to być pierwszy lepszy fotel, ale specjalny fotel fryzjerski. Wybierając fotel fryzjerski uwzględnijmy przede wszystkim, czy jest on wygodny dla nas, ale także do klienta. Wygodne oparcie, podłokietniki, możliwość obracania – to elementy, które najbardziej liczą się przy wybieraniu fotela. Jeżeli zamierzamy wykonywać usługi także dla dzieci, być może warto zastanowić się nad zakupem specjalnego fotela dla dzieci. Fotele są dostępne w różnych kolorach i wielkościach, a te dla dzieci dostępne są w wielu kształtach przypominających na przykład samochód.

Konsola

Oprócz fotela jest niezbędnym meblem w każdym salonie fryzjerskim. Konsolę zawsze ustawiamy przed fotelem tak, aby klient/klientka mogli na bieżąco obserwować nasze poczynania w lustrze. Jeśli jest możliwe ustawiamy ją tak, aby docierało do lustra, jak najwięcej naturalnego światła. Dodatkowo trzeba ją oświetlić także oświetleniem sztucznym.

Szafka na kółkach

To pomocnik, w którym można przechowywać fryzjerskie akcesoria, z których korzystamy najczęściej.

Myjka

Ceramiczna lub plastikowa umywalka jest tak samo niezbędna jak fotel i konsola. Kształt umywalki dobieramy tak, aby móc wygodnie myć głowy klientów. Na stanowisku przeznaczonym do mycia musi znaleźć się także wygodny fotel.

Suszarki i maszynki elektryczne

W zdecydowanej większości salonów fryzjerskich włosy są suszone i modelowane przy pomocy ręcznych suszarek. Do wygalania i strzyżenia włosów potrzebne są także elektryczne maszynki. Wśród nich są modele zasilane z akumulatora lub tradycyjnie zasilane prądem z gniazdka za pomocą kabla.

Kosmetyki

Niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiegoBez profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich nie da się wykonywać żadnych zabiegów. Niezbędne są więc szampony, kosmetyki do koloryzacji włosów oraz te, które służą do ich pielęgnacji.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz