W co wyposażyć salon fryzjerski?

Z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego chętnie korzystają liczni klienci. Taki salon to nie tylko dobrze wyszkoleni fryzjerzy, ale także wyposażenie. O czym należy pamiętać dobierając akcesoria do salonu?

Pierwsze wrażenie, które odnosi klient wchodzący do salonu fryzjerskiego jest bardzo ważne. Dlatego bardzo istotny jest jego wystrój. Z jakich elementów powinien on się składać?

Fotele

Komfortowe fotele są w salonie fryzjerskim jednym z najbardziej podstawowych rodzajów mebli. W każdym salonie powinny więc znaleźć się fotele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dodatkową zaletą będzie fotel z podnóżkiem, stabilny i z możliwością regulacji jego wysokości.

Lustra

W profesjonalnym salonie muszą znaleźć się lustra odporne na wilgoć. Zaleca się stosowanie luster wykonanych z materiałów odpornych na działanie rdzy. Zdecydowana większość fryzjerów zawiesza w swoich salonach konsolety.

Hoker

To obrotowy taboret przeznaczony dla fryzjera. Ułatwia on w znacznym stopniu pracę fryzjera. Zazwyczaj hokery mają gumowe kółka i regulowaną wysokość.

Myjka

Tego urządzenia nie może zabraknąć w żadnym zakładzie fryzjerskim. Fryzjerzy bardzo chętnie wybierają modele kompaktowe z wbudowanym fotelem.

Fartuch

Praca fryzjera nie zawsze jest czysta, koloryzacja włosów to ryzyko zabrudzenia się. Dlatego na wyposażeniu salony muszą znaleźć się fartuchy.

Peleryna

W co wyposażyć salon fryzjerski?Swoją pracę fryzjer zaczyna od założenia klientowi peleryny. Jej zadaniem jest ochrona klienta przed zabrudzeniem w trakcie wykonywania koloryzacji włosów, ale także stanowi zabezpieczenie w trakcie strzyżenia włosów. Meblując salon fryzjerski nie można zapomnieć o witrynach, w których wystawimy kosmetyki, z których korzystamy w swoim salonie. Przydatne będą także szafki oraz przeznaczone na akcesoria fryzjerskie, szczotki, nożyczki, grzebienie, specjalne wózki na kółkach. W salonie nie może zabraknąć także akcesoriów niezbędnych przy koloryzacji włosów, czyli pędzli do farbowania, wagi do odmierzania farby, folii aluminiowej i miseczek na farbę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz