Na jaką kuchnię postawić prowadząc własną restaurację?

Nowe restauracje wyrastają u nas jak grzyby po deszczu. Wielu osobom wydaje się, że posiadanie własnej restauracji jest doskonałym i prostym sposobem na biznes. Ale praktyka pokazuje, że prowadzenie restauracji to ciężka praca. Początkujący właściciele muszą poświęcić wiele czasu na przemyślenie wielu szczegółów. Jednym z najbardziej ważnych jest ustalenie menu.

Zdecydowanie najlepiej jest postawić na jedną kuchnię. Ale wiele osób zada w tym momencie pytanie: ale jaką kuchnię wybrać?

Kuchnia włoska

W naszym kraju od kilku już lat najchętniej otwierane są restauracje z potrawami z kuchni włoskiej. Polakom przypadła do gustu szczególnie pizza, ale popularnością cieszą się także sosy z dodatkiem aromatycznych sosów. Pamiętajmy jednak, że decydując się na serwowanie potraw z kuchni włoskiej trzeba je przynajmniej trochę spolszczyć. Na oryginalnej włoskiej pizzy nie ma tak wielu dodatków jak na tej, która jest serwowana w naszym kraju. Dla nas włoska pizza jest o wiele za sucha. Chętnie więc kupują pizze, które mają wiele dodatków.

moda na restaurację

Na jaką kuchnię postawić prowadząc własną restaurację?W ostatnich latach pojawiła się także moda na otwieranie restauracji, które serwują dania kuchni azjatyckiej. Smak tych potraw zdecydowanie odbiega od smaku znanych nam od dzieciństwa potraw. Obowiązkową pozycją w restauracji serwującej dania azjatyckie musi być kurczak w sosie słodko-kwaśnym. Nie może zabraknąć również sajgonek. Z kolei w bardzo dużych miastach coraz więcej lokali podaje wyśmienite sushi. Snując rozważania na temat potraw, które chcemy podawać gościom w swojej restauracji, propozycją wartą uwagi z pewnością jest kuchnia meksykańska. Charakterystyczną cechą tej kuchni jest dodatek do dań ostrych przypraw. Dania te mogą więc nie przypaść do gustu wielu klientom. Może więc lepiej postawić jest po prostu na kuchnię polską? Restauracje, które podają polskie tradycyjne potrawy (dziczyznę, pierogi czy dobre kotlety schabowe) są pełne gości. Każda restauracja powinna posiadać dobrze ułożone menu. Ułożenie karty dań jest trudną sztuką, której trzeba poświęcić sporo czasu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz