Podstawowe narzędzia fryzjerskie

Każdy fryzjer posługuje się w swojej pracy szeregiem narzędzi. Ostateczny wygląd fryzury zależy w takim samym stopniu od jego umiejętności, jak również od tego, jakich narzędzi użył.

Jakich narzędzi używają fryzjerzy?

Nożyczki

To wciąż najbardziej podstawowe narzędzie w pracy każdego fryzjera. Nic się tutaj nie zmieniło mimo postępu technicznego. Dobrzy fryzjerzy używają jedynie profesjonalnych nożyczek, które trochę różnią się swoim wyglądem od tych, których używamy na co dzień. Są one wykonywane ze stali szlachetnej bardzo wysokiego gatunku. Ponieważ wśród klientów zdarzają się również osoby z alergią, wielu fryzjerów wybiera nożyczki powleczone stalą chirurgiczną lub powłoką ceramiczną. Takie powłoki eliminują ryzyko wystąpienia u klientów reakcji alergicznej. Dostępne w chwili obecnej profesjonalne nożyczki fryzjerskie można kupić w różnych rozmiarach. Dobranie ich wielkości do swojej dłoni nie jest więc problemem. Zdecydowana większość fryzjerów na co dzień używa dwóch rodzajów nożyczek:
– do strzyżenia;
– do degażowania.
Nożyczki do degażowania dostępne są w dwóch rodzajach. W zależności od potrzeb fryzjer może wybrać:
– degażówki ząbkowane jednostronnie;
– degażówki ząbkowane dwustronnie.
Degażówki to nożyczki, którymi fryzjer nadaje ostateczny wygląd ciętym włosom. Obecnie dostępne są również nożyczki termiczne.

Grzebienie

Podstawowe narzędzia fryzjerskieGrzebień jest również niezbędny w pracy fryzjera. Większość fryzjerów posługuje się więcej niż tylko jednym grzebieniem. Na wyposażeniu salonów fryzjerskich znajduje się ich kilka rodzajów. Są wśród nich:
– grzebienie szerokie, które służą do rozczesywania mokrych i kręconych włosów;
– wąskie – używane do cieniowania włosów maszynką lub nożyczkami. Są wśród nich także specjalne grzebienie do tapirowania;
– szpikulce – to specjalne rodzaj grzebieni, którymi oddziela się pasma włosów, które poddawane są koloryzacji;
– grzebienio-szczotki – bardzo pomocne przy wykonywaniu upięć i koków.

Profesjonalne grzebienie fryzjerskie wykonuje się z kauczuku, silikonu, tworzywa sztucznego lub z włókien węglowych.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz