Coraz mniej biur wysokiej jakości w Łodzi

Coraz mniej biur wysokiej jakości w ŁodziPowierzchnie biurowe w naszym kraju raczej nie są towarem deficytowym, jak to cały czas wygląda niestety na rynku nieruchomości mieszkaniowych z brakami liczonymi w milionach metrów kwadratowych powierzchni.

Niestety, istnieje poważny problem pod względem jakości powierzchni, jakie są oferowane. Łódź niestety na tym tle nie wypada lepiej od większości miast w Polsce, a w porównaniu z najszybciej rozwijającymi się metropoliami jej liczby są nawet dość blade. 

Ceny wynajmu nieruchomości

Jak powszechnie wiadomo, w naszym kraju nie ma biurowców i biur najwyższej kategorii, chociaż tak naprawdę nie jest to duży problem. Tego typu powierzchnie są szalenie drogie i ich wynajmowanie byłoby nieopłacalne nawet w kontekście gigantycznego prestiżu, jaki takie powierzchnie mogłyby zapewniać. Największy popyt wśród dużych firm skierowany jest na segment rynku oferujący powierzchnie biurowe określane nieformalnie jako klasa B, czyli lokale przestronne, klimatyzowane i często umożliwiające zabudowę modularną przestrzeni, ale pozbawione części najnowocześniejszych wygód. W związku z wysokim popytem na stosunkowo ten ograniczony zasób, ceny w ostatnim czasie wyraźnie rosną, a w Łodzi ten problem jest widoczny bardzo wyraźnie.

Adaptowanie nieruchomości

Biura do wynajęcia Łódź, jak można zauważyć dzięki agregatorowi ofert wynajmu, to w dużej mierze propozycje dostępne w budynkach, które okres świetności miały dawno temu. Nie jest to oczywiście poważny problem, ponieważ możliwości adaptacji powierzchni są bardzo duże i obecnie z naprawdę nieciekawych lokali można zrobić znakomite biura. Tym niemniej, wiele ograniczeń architektonicznych pozostaje i są one nie do pokonania. W związku z tym wciąż dość często pojawiające się oferty wynajmu biur dobrej klasy powinny być akceptowane bez zbędnej zwłoki. Na pewno w niedługim czasie pojawią się następne, ale ich cena może być znacznie wyższa, zwłaszcza jeśli będą to biura w najlepszej lokalizacji. Nie warto czekać z przeniesieniem się do nowego lokalu, ponieważ w najbliższym czasie ceny mogą tylko rosnąć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz