Wskazówki przy zakupie i używaniu tarcz

Jest kilka narzędzi, bez których profesjonalny fachowiec i niedzielny amator nie mogą wykonywać swojej pracy. Bez wątpienia jednym z takich narzędzi jest szlifierka i odpowiednio dobrane do niej tarcze. Dzięki takiemu narzędziu każdy szybko i precyzyjnie przetnie i wyszlifuje praktycznie każdy materiał.

Tarcze do cięcia metalu przeznaczone są przede wszystkim do przecinania różnego rodzaju profili, prętów, rur oraz blach. Dzięki swojej uniwersalności chętnie są wykorzystywane przez firmy remontowe, przez mechaników samochodowych oraz osób, które od czasu do czasu potrzebują szybko przeciąć twardy materiał.

Większość tarcz pasuje do wszystkich szlifierek kątowych, a to wszystko dzięki ujednoliceniu średnicy otworu. Dlatego też, kupując tarcze do cięcia metalu, nie musimy martwić się, że nie będą pasowały do naszej szlifierki. Jedynym ogranicznikiem w wyborze wielkości tarczy jest obudowa ochronna szlifierki, jeśli wybierzemy zbyt dużą, może się ona po prostu nie zmieścić. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić maksymalne wymiary, które mieszczą się na urządzeniu.

Rodzaje tarcz

Tarcze do cięcia metalu dostępne są najczęściej w dwóch wersjach. Najbardziej popularne i najtańsze są produkty wykonane ze stali zwykłej. Nieco droższe, jednak znacznie bardziej wytrzymałe, produkowane są ze stali szlachetnej. Jednak niezależnie od tego, z czego wykonane są tarcze ważne jest ich umiejętne wykorzystywanie oraz dobranie odpowiedniego produktu do ciętego materiału. Używanie tarcz przeznaczonych do cięcia drewna przy przecinaniu metalowych prętów może okazać się niewykonalne i bardzo niebezpieczne. Ważne wbrew pozorom jest ich przechowywanie.

W żadnym wypadku nie powinno przechowywać się ich w pomieszczeniach wilgotnych, to znacznie szybciej będzie powodowało ich niszczenie. Najlepiej jest układać je na płasko, wieszanie ich na gwoździach lub haczykach może powodować ich wyginanie. A krzywa tarcza jest kompletnie bezużyteczna.

Odpowiedni wybór, umiejętność wykorzystywania oraz dbanie o narzędzia są najważniejszymi czynnikami sprzyjającymi żywotności. A zadbane narzędzia są najlepszą wizytówką fachowca.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz