Salon kosmetyczny świadczący zabiegi pedologiczne

Dobre salony kosmetyczne oferują szeroki zakres usług. Maseczki na twarz, depilacja i manicure to oferta najbardziej podstawowa. Przybywa jednak na rynku salonów, w których wykonywane są zabiegi pedologiczne.

Ta poszerza znacznie zakres usług i przyciąga nowych klientów. Jak jednak należy wyposażyć salon, aby można było te zabiegi wprowadzić do swojej oferty?

Medycyna estetyczna

Salon kosmetyczny świadczący zabiegi pedologicznePedologia należy do jednego z działów medycyny estetycznej. Celem tej dziedziny medycyny jest wyleczenie wszystkich zniekształceń, które mogą dotknąć nasze stopy. Pedologia idzie jednak jeszcze dalej, w kręgu jej zainteresowań leży leczenie bardzo różnych schorzeń dotykających stopy. Do pedologa mogą udać się osoby, którym dokucza bardzo pękająca skóra na piętach czy wrastające paznokcie. Dodatkowo u pedologa możemy wykonać zabiegi typowo pielęgnacyjne takie jak:

  • masaż;
  • pedicure;
  • peeling.

Jeżeli zamierzamy do swojej oferty wprowadzić zabiegi pedologiczne, to musimy wyposażyć salon w specjalne odżywki i lakiery do problematycznych paznokci i cążki. Niezbędne będzie także zakupienie kosmetyków do profesjonalnego czyszczenia stóp i do ich pielęgnacji. To oczywiście nie wszystkie akcesoria, które umożliwią nam kompleksowe świadczenie usług z zakresu pedologii. Dodatkowo muszą się znaleźć:

  • dwustronne pilniki;
  • cążki do usuwania wrastających paznokci;
  • ścinaki, które służą do ścierania zgrubiałego naskórka na piętach. Należy wybierać ścinaki wykonane ze stali nierdzewnej bardzo wysokiej jakości;
  • dłutka do pedicure;
  • separatory do pedicure;
  • dłutka do odsuwania skórek. Zaleca się stosowanie drewnianych dłutek, które w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu nie niszczą płytki paznokciowej.

Chcąc świadczyć usługi rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie musimy jeszcze dodatkowo zakupić różnego rodzaju frezarki. Dzięki nim można wykonać zabiegi wyjątkowo dokładnie. W efekcie klient opuści nasz salon zadowolony i powróci do niego nie jeden raz. A na zadowoleniu klientów właścicielowi salonu zależy chyba najbardziej. Jeśli klient będzie zadowolony wróci do naszego salonu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz