Salon kosmetyczny i usługi pedicure

Na pewno wielu z nas zauważyło, że w naszych miastach przybywa salonów kosmetycznych. Dla wielu osób własny salon kosmetyczny to szansa na zarobienie niemałych pieniędzy.

W większości nowo otwieranych salonów wykonywany jest manicure, znacznie rzadziej pedicure. Na pewno więc warto wprowadzić także i te zabiegi.

Pedicure

Aby móc wykonywać zabieg pedicure potrzebna nam będzie specjalna wanna. Wanna do pedicure umożliwia wstępne przygotowanie stóp do dalszych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym. Na stopach, które zostaną poddane kąpieli w wannie zmiękczeniu ulega naskórek i płytka na paznokciach. Dalsze zabiegi, które wykonuje pedicurzystka są więc łatwiejsze do wykonania i bardziej skuteczne. Już w trakcie kąpieli mogą zostać wykonane pierwsze zabiegi, wśród nich może znaleźć się zabieg hydromasażu. Sama kąpiel może być wspaniałym relaksem dla stóp, gdyż do wody w wannie można dodać kosmetyki pielęgnacyjne i relaksujące.

Do salonu

Salon kosmetyczny i usługi pedicureNa rynku jest bardzo duży wybór wanien do pedicure. Wybierając ją do swojego salonu, musimy przede wszystkim pamiętać, że klientowi zależy przede wszystkim na tym, aby zabiegi odbywały się w warunkach komfortowych. Dlatego kupując wannę trzeba myśleć głównie o ich komforcie. W związku z tym warto wybrać wannę na stojaku. Stojaki pod wanny do pedicure mają regulowaną wysokość, łatwo więc ustawić ją tak, aby klient czuł się bardzo wygodnie. Jeszcze wyższy komfort odczuwają klienci obsługiwani w wannie połączonej z fotelem. Niestety, zestaw ten może na początku działalności przekraczać zasobność naszego portfela. Urządzenie jest bardzo komfortowe, ale także bardzo drogie. Do wyboru mamy wanny mobilne i stacjonarne. Wanny stacjonarne dobrze sprawdzają się w małych salonach, w których wykonuje się różne zabiegi, a nie tylko pedicure. Należy wybrać dla niej takie miejsce,w którym nie będzie problemu z podłączeniem jej do wody i kanalizacji. Bardzo chwalone są modele wanien samoczyszczących się, które wymagają minimalnego nakładu pracy z naszej strony przy czyszczeniu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz