Na czym polega pedicure?

 

Na czym polega pedicure?Pedicure to zabieg pielęgnacyjny, który przeprowadza się na stopach. To następujące po sobie czynności, które w zdecydowany sposób przyczyniają się do poprawienia wyglądu stóp. Stopy maja to do siebie, że lubią się przesuszać. Niekiedy pękają pięty. Pedicure wykonywany regularnie jest środkiem zaradczym na te i inne problemy stóp. Pedicure jest zabiegiem, który można wykonywać w warunkach domowych. Jednak warto od czasu do czasu udać się na specjalistyczny pedicure do salonu kosmetycznego.

Salon kosmetyczny

Zabiegi tego rodzaju, czy to domowe czy w salonie kosmetycznym zwykle mają podobny przebieg. Podstawą do wykonania pedicure jest odpowiednie wymoczenie stóp, a co za tym idzie zmiękczenie skóry stóp. Szczególnie tej twardej zrogowaciałej. Niezbędne do tego są kosmetyczne środki do kąpieli stóp. Po zmiękczeniu skóry stóp, należy usunąć martwy, gruby naskórek. Zwykle służą ku temu różnego rodzaju tarki, ściereczki czy pumeksy. To narzędzia o różnej strukturze i grubości powierzchni ścierających. Dzięki nim twardy naskórek usuwa się skutecznie i bezboleśnie. Tarkami o małej grubości warstwy ścieralnej wygładza się stopy. W przeciwnym razie mogłyby one być szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Koniecznym warunkiem dobrego pedicure jest wmasowanie w stopy odpowiedniego kremu regenerującego i nawilżającego.

Pielęgnacja stóp

Dzięki nim stopy będą miękkie, nawilżone i odświeżone. Ich stan zdecydowanie się poprawi. Pedicure jest zabiegiem, który trzeba systematycznie powtarzać. Powinno się go wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. To niezbędne, by stopy były utrzymane w dobrym stanie. Warto choć raz udać się na pedicure do salonu kosmetycznego, by mieć porównanie, czy efekty pedicure wykonywanego przez specjalistę są lepsze. Lub by przekonać się, czy sami wykonujemy go właściwie. Poza tym wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie ktoś zrobi nam pedicure może być doskonałym sposobem na zrelaksowanie i odprężenie się po ciężkim dniu czy tygodniu pracy. Pedicure można wykonać w każdym, nawet najmniejszym salonie kosmetycznym.

 

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz