Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?

Bez względu na to, czy zmiany dotyczące kręgosłupa mają charakter zwyrodnieniowy, czy reumatyczny, jednym z ich znaków rozpoznawczych jest duża bolesność. Tak ich pojawienie się, jak i systematyczne przybieranie na intensywności sprawiają, że normalne funkcjonowanie staje się coraz trudniejsze. Na szczęście, walka ze wspomnianymi zmianami jest możliwa, choć trudno zaprzeczyć temu, że jest dość trudna. Jednym z jej elementów jest rehabilitacja kręgosłupa, warto więc poznać jej sekrety.

Na czym polega proces rehabilitacji kręgosłupa?

W czasie rehabilitacji kręgosłupa podejmuje się konkretne działania, które polegają na oddziaływaniu na jego kolejne odcinki. Kluczowe znaczenie ma w jej przypadku odpowiednio dostosowana siła fizyczna, choć zastosowanie znajduje również hydroterapia, kąpiele solankowe, masaże wirowe oraz szereg innych zabiegów o uspokajającym działaniu na mięśnie i pobudzającym wpływie na ukrwienie skóry. Rehabilitacja bazuje na określonym schemacie postępowania, nie zakłada jednak takich samych posunięć bez względu na okoliczności. Wymaga poznania ogólnego stanu zdrowia pacjenta, a także szczegółowych informacji na temat problemów z kręgosłupem, z jakimi się on zmaga.

O rehabilitacji kręgosłupa przeczytasz także na http://wojnar.pl/rehabilitacja-kregoslupa/

Rehabilitacja w leczeniu uzdrowiskowym

Leczenie zmian zachodzących w kolejnych odcinkach kręgosłupa zwykle przynosi najlepsze rezultaty, gdy stanowi część leczenia uzdrowiskowego. Istnieje wówczas możliwość regularnego przeprowadzania zabiegów, które byłyby trudne do zrealizowania w innych okolicznościach. Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajdują się kąpiele solankowe. Pacjenci lubią je przede wszystkim dlatego, że w czasie ich trwania mogą się zrelaksować. Kluczowe znaczenie ma jednak to, że w naskórku dochodzi pod ich wpływem do tworzenia się tak zwanego płaszcza solnego. Pozwala to na łatwiejsze wchłanianie innych dobroczynnych substancji mających działanie przeciwzapalne i poprawiających mikrokrążenie. Bardzo korzystne dla kręgosłupa są też hydromasaże o zróżnicowanych formach.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz