Najbardziej popularne zabiegi w klinikach medycyny estetycznej

Wykształcenie medyczne stwarza wiele możliwości otworzenia własnego biznesu. Pomysłem nad, którym na pewno warto się zastanowić jest własna klinika medycyny estetycznej. Na korzystanie z usług tych klinik decyduje się coraz więcej osób.

Można więc liczyć, że będzie to przedsięwzięcie przynoszące duże zyski. Aby tak się jednak stało musimy przede wszystkim wykonywać zabiegi cieszące się największym zainteresowaniem. Jakie zabiegi trzeba zaproponować?

Zabieg powiększania lub zmniejszania piersi

Ten pierwszy zabieg wykonywany jest zdecydowanie najczęściej. Otwierając klinikę pamiętajmy, aby proponować swoim pacjentkom różne metody powiększania piersi. Dzisiaj bowiem piersi powiększa się nie tylko przy pomocy implantów. Coraz więcej kobiet wybiera obecnie inną metodę, która polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej. Z kolei zmniejszanie piersi wykonuje się metodą Lejour, Strombecka lub Bunnelli. W tym przypadku także warto dać swoim pacjentkom możliwość wyboru.

Plastyka powiek

Jest to zabieg, na który najczęściej zgłaszają się kobiety po pięćdziesiątych urodzinach. Blefaroplastyka to zabieg, który koryguje bardzo często opadające w tym wieku powieki. Nie możemy jednak zapominać, że problem opadających kobiet może dotyczyć również młodych dziewczyn. Tutaj jednak przyczyną jest wada anatomiczna. Na liście zabiegów wykonywanych bardzo często w klinikach medycyny estetycznej, zabieg plastyki kobiet plasuje się na jednym z czołowych miejsc. Jeśli więc chcemy odnieść sukces, zabieg ten musi znaleźć się w ofercie.

Korekta nosa

Najbardziej popularne zabiegi w klinikach medycyny estetycznejJest to zabieg nie mniej często wykonywany jak dwa poprzednie. Musi się więc znaleźć na liście proponowanych przez nas zabiegów. W gronie pacjentów poddających się korekcie nosa są nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Jeśli więc znajdzie się on w ofercie kliniki, potencjalna grupa pacjentów będzie dosyć duża. Lista zabiegów może być zdecydowanie większa. Nie powinny się one jednak ograniczać tylko do zabiegów wymagających użycia skalpela. Dobre kliniki oferują dzisiaj między innymi terapie na bazie osocza bogatopłytkowego.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz