PMS. Sposoby leczenia

PMS spędza sen z powiek wielu kobietom. Szacuje się bowiem, że nawet osiemdziesiąt procent wszystkich pań może doświadczać jakichś dolegliwości związanych z PMS. Na szczęście jednak istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają nam radzić sobie z dolegliwościami.

Zmiana trybu życia

Dla wielu kobiet brzmi to, jak żart, ale zmiana trybu życia naprawdę może nam pomóc. Przede wszystkim należy regularnie się odżywiać. Jedzmy trzy posiłki dziennie, które będą bogate w owoce i warzywa. Unikajmy też warzyw strączkowych, a także kapusty. Powodują one wzdęcia. Szczególnie pożądane jest spożywanie natki pietruszki oraz rzeżuchy. Mają one działanie moczopędne, które jest bardzo pożądane przy PMS. Z tego samego powodu ograniczyć musimy spożywanie soli, a także kawy oraz napojów gazowanych, słodzonych. Sam słodycze też nie są wskazane, a przede wszystkim pozbądźmy się z naszego domu alkoholu. Zamieńmy tłuszcz zwierzęcy na roślinny. Na dziesięć dni przed okresem możemy wręcz przejść na wegetarianizm. Ważny jest też dobry i regularny sen, który warto wydłużyć do ośmiu godzin.

Leki

Możemy też stosować specjalne leki, które pomagają nam zwalczyć objawy PMS. Korzystnie jest kupić olej z wiesiołka dwuletniego, a także witaminę B6. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie leku Castagnus. Bazuję on na owocu niepokalanka. Bazując na naturalnych składnikach, lek ten nie daję poważnych efektów ubocznych, czego nie można powiedzieć choćby o wielu lekach antydepresyjnych. Nie wolno go jednak stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz w okresie karmienia piersią i ciąży. W skrajnych przypadkach możemy też stosować antydepresanty. Jednak tutaj to lekarz musi nam zapisać odpowiedni lek. Stosowanie na własną rękę nieznanych nam środków, jest bardzo ryzykowne. Mogą też tutaj pojawić się niepożądane efekty uboczne. Niekiedy są one bardzo groźne i mogą być równie uciążliwe, jak same dolegliwości PMS. Dlatego, jeśli nie ma takiej potrzeby, trzymajmy się jednak leków opartych na naturalnych składnikach.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz