Co zawiera polisa turystyczna?

Wyjazd na wakacje czy ciągłe podróżowanie za granicę nakazuje wzięcie pod uwagę wykupu stosownej polisy ubezpieczeniowej. Polisa turystyczna może nas bowiem ochronić w sytuacjach, które są dla nas bardzo trudne, zwłaszcza w sensie kosztów finansowych. Musimy jedynie wiedzieć jaki zakres ochrony nam zapewnia.

A może EKUZ?

Wiele osób nie widzi powodów, dla których mieliby wykupywać dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza w sytuacji gdzie istnieje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Stanowi ona dokument, który potwierdza, że mamy prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń zdrowotnych za granicą na koszt NFZ. Jednak w przypadku EKUZ mamy do czynienia ze sporymi ograniczeniami. Przede wszystkim EKUZ obowiązuje właściwie tylko w państwach Unii Europejskiej. Kiedy udajemy się gdzieś dalej lub wyjeżdżamy na inny kontynent, to karta ta w niczym nam nie pomoże. Dodatkowo koszt leczenia może zostać pokryty tylko w tych placówkach, które mają podpisane stosowne porozumienie z NFZ. Ostatecznie karta nie zapewnia nam dostępu do wszystkich niezbędnych świadczeń. Nie przewiduje na przykład finansowania transportu do Polski.

Polisa jest rozwiązaniem

Polisa turystyczna jest tutaj dodatkowym, lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim wykupując stosowne ubezpieczenie, nie jesteśmy ograniczeni w sensie geograficznym. Przy zakupie polisy, kierunek podróży będzie miał oczywiście znaczenie w kontekście wysokości składki, ale jeśli wykupimy stosowną polisę, to ubezpieczyciel pokryje nasze koszty leczenia wszędzie tam, gdzie się znajdziemy. Dodatkowo polisa masz szersze zastosowanie. Mogą to być koszty leczenia, ale także hospitalizacji czy cen leków. Polisa turystyczna pomoże nam choćby w przypadku kiedy niezbędne będzie zakupienie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego lub właśnie przetransportowanie nas do kraju. Dodatkowo operator polisy wspomoże nas w zakresie informacji. Dzwoniąc pod specjalną infolinię natychmiast otrzymamy adres i numery telefonów placówek, które zajmą się naszym przypadkiem.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz