Polisa NNW – co warto o niej wiedzieć?

Polisy ubezpieczeniowe mają za zadanie zapewnić nam ochronę w bardzo różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Do polis, które warto wykupić należy ubezpieczenie NNW.


Na jaką ochronę możemy liczyć?

Polisa NNW może zapewniać ochronę na skutek wypadku, który ma związek z ruchem pojazdów. Ochrona ubezpieczeniowa będzie obejmowała w tym przypadku urazy, które powstały w trakcie:

– wsiadania bądź wysiadania z pojazdu;
– podczas naprawy pojazdu na trasie;
– przebywania w pojeździe podczas postoju lub zatrzymania się;
– załadunku lub rozładunku przyczepu, która jest bezpośrednio połączona z pojazdem.

Ochrona NNW związana z ruchem pojazdów zapewnia możliwość ubiegania się o odszkodowanie nie tylko wtedy, kiedy poszkodowany zostanie kierowca pojazdu, ale także pasażerowie. Liczbę pasażerów objętych ochroną określa ubezpieczyciel. Jest to zawsze zawarte w umowie.
Ubezpieczenie NNW obejmuje nie tylko wypadki związane z ruchem pojazdów. Ochrona może objąć także wypadki i następstwa związane z:

– uprawianiem sportu;
– udaru mózgu;
– zawału serca;
– śmierci ubezpieczonego na skutek wypadku.

Kto może wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenia NNW zostały podzielone na indywidualne i grupowe. W pierwszym przypadku polisę mogą kupić wszyscy chętni. Ubezpieczenie grupowe kierowane są do:

– pracowników firm;
– młodzieży szkolnej. Polisa zawierana za pośrednictwem szkoły zapewnia uczniom ochronę nie tylko na terenie szkoły, ale także poza nią. Obowiązuje przez cały rok szkolny. W zależności od wybranego przez szkołę wariantu może obowiązywać także podczas wakacji.

Wyłączenia

To bardzo ważny punkt umowy zawieranej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Informuje posiadacza polisy, kiedy nie otrzyma odszkodowania. W większości towarzystw ubezpieczeniowych świadczenie nie jest wypłacane osobom, które doznały urazu będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. W przypadku NNW związanego z ruchem pojazdów odszkodowania nie otrzymają osoby, które prowadziły auto (inny pojazd) nie mając prawa jazdy.
Ubezpieczenie NNW należy do najczęściej wykupowanych ubezpieczeń nieobowiązkowych i oferowane jest przez większość ubezpieczycieli działających w Polsce, m.in. znajdziemy je w ofercie towarzystwa Gothaer.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz