Ubezpieczenie AC dla każdego?

Pomimo tego, że polski ustawodawca narzucił na wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych mogących poruszać się po drogach publicznych obowiązek wykupienia polisy od odpowiedzialności cywilnej, tak na rynku dostępne są również inne ubezpieczenia, które warto rozważyć.

Jednym z takich ubezpieczeń jest oczywiście ubezpieczenie autocasco, które jest przez polskich kierowców coraz chętniej wykupywane.

Zakres ubezpieczeń AC

Już w tym miejscu warto zaznaczyć, że o ile zakres obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest we wszystkich towarzystwach tożsamy, gdyż jest narzucony przez polskiego ustawodawcę, tak ubezpieczenie AC kształtowane jest dowolnie przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe i może znacząco różnić się swoim zakresem – może dotyczyć wyłącznie uszkodzeń pojazdu w ruchu, kradzieży pojazdu czy tylko uszkodzeń związanych z klęskami żywiołowymi. To od samej umowy zależy jego zakres i warto zwrócić na to szczególną uwagę podpisują umowę autocasco.

Dobry pomysł?

Niezależnie jednak od zakresu ubezpieczenia AC, jest to dobry pomysł dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – w ten sposób możemy uchronić się od osobistego ponoszenia kosztów związanych z naprawą naszego pojazdu jeżeli to my zawiniliśmy na drodze lub po prostu uszkodziliśmy nasz pojazd w jakikolwiek inny sposób. Ubezpieczenie AC to nie tylko wypłata gotówki do rąk właściciela, ale również swobodna możliwość wyboru naprawy bezgotówkowej w warsztacie wskazany przez ubezpieczyciela – w ten sposób omijają nas wszelkie formalności związane z naprawą samochodu, a po prostu odbieramy go gotowego do jazdy w danym warsztacie.

To jest tanie!

Wbrew pozorom ubezpieczenie AC nie jest wcale drogim ubezpieczeniem. Co prawda wszystko zależy tutaj od wartości danego samochodu, jego wyposażenia czy nawet podatności na kradzieże, to przeważnie jest to koszt w okolicach kilkuset złotych rocznie. Nawet jeżeli do zdarzenia objętego ubezpieczeniem AC doszłoby po kilku latach regularnego opłacania składki AC to i tak będzie to w większości opłacalne i ekonomicznie uzasadnione!

Sprawdź także: http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz