Porady dla wynajmujących auto

Porady dla wynajmujących auto Wynajem samochodów krótkoterminowy cieszy się obecnie coraz to rosnącą popularnością. Okazuje się, że owe rozwiązanie niesie ze sobą niebagatelne korzyści. Zdając sobie sprawę z owego faktu będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z danego rozwiązania.

Ponownie istotne są 2 rzeczy: czy w cenie wynajmu samochodu jest ubezpieczenie przed kradzieżą. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że TP ogranicza odpowiedzialność finansową kierowcy do określonej kwoty – zwykle do tej wyższej o ok. 500-1000 Euro niż w przypadku. Przed wyborem rozwiązania należałoby przeczytać informacje odnoszące się do zakresu dodatkowego ubezpieczenie. Wypożyczalnie często są w stanie oferować ubezpieczenie Super CDW oraz Super TP, które jest w stanie ochronić wynajmującego przed poniesieniem kosztów w przypadku kolizji lub kradzieży.

Dodatkowe koszty

Należy pamiętać o tym, że są one naliczane za każdy dzień wypożyczenia. Zdecydowanie lepszą ofertę da się zwykle uzyskać w polskich firmach ubezpieczeniowych i to rozwiązanie rekomendujemy. Nie mniej istotnym elementem jest zakres ubezpieczenia, który nie może zostać zbagatelizowany. Zazwyczaj obejmuje on cały pojazd, czy wyłączone są opony, dach i lusterka. Aby móc się przekonać jak jest naprawdę konieczne staje się przeczytanie uważnie warunków umowy. Zwróć szczególną uwagę przede wszystkim na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest limit kilometrów – czy możemy przejechać tylko określoną ilość kilometrów dziennie, czy takowego nie ma limitu?

Paliwo w wynajętym samochodzie

Paliwo to kolejna kwestia, która nie może zostać zbagatelizowana. Zwykle odbiera się pojazd zatankowany „do pełna” i w takim stanie należy go zwrócić; w przeciwnym wypadku zapłacimy za brakujące paliwo z dodatkową marżą (nawet do 30%!). Dodatkowe ubezpieczenie – czy nie zapłacimy więcej za ubezpieczenie, które już mamy lub którego nie potrzebujemy? Godziny pracy firmy zadbaj o to, aby sprawdzić, czy zapłacisz więcej za wynajęcie lub oddanie pojazdu poza godzinami pracy. Przestrzegamy również przed zakupem dodatkowych opcji na miejscu, w trakcie odbierania pojazdu.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz