Porady dla wynajmujących auto za granicą

Porady dla wynajmujących auto za granicą Masz może w planach wynająć samochód za granicą? Jeżeli tak to zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze porady, dzięki którym Twoje wakacje nie zmienią się w kosztowny koszmar. Za pomocą wskazówek, które znajdziesz w tekście będziesz mógł w rozsądny i przemyślany sposób podejść do tematu.

Zdecyduj już teraz, czy wynajmujesz samochód bezpośrednio czy korzystasz z pośrednika. Czym to się to w zasadzie różni w praktyce? Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że pośrednicy działają podobnie jak strony do wyszukiwania lotów czy hoteli. Mają przede wszystkim za zadanie zbierać jedynie oferty wielu firm, tak więc jakość obsługi zależy tylko i wyłącznie od wypożyczalni, na jaką udało nam się natrafić. Pamiętaj jednak o tym, że nie ma tu niestety żadnej reguły.

Jaką firmę wybrać?

Jednak jeżeli pośrednik jest w stanie zaoferować dwa razy niższą cenę aniżeli renomowana wypożyczalnia to warto jest sprawdzić opinie o wypożyczalni z tak dobrą ofertą. Ponadto warto jest również wiedzieć, że wynajęcie samochodu z pominięciem pośrednika daje nieco większą pewność. Warto jest wtedy zdawać sobie sprawę z faktu, że mamy do czynienia z podmiotem, który posiada podobne pojazdy. Renomowane firmy mają zazwyczaj większa pulę pojazdów, więc w sytuacji, gdy zarezerwowany dla klienta samochód nie jest dostępny, to są oni w stanie podstawić zupełnie inny pojazd. Z kolei małe firmy z niskimi cenami niestety nie mają tego komfortu. Jeżeli zatem Twoje wakacje bardzo mocno zależne są od dostępności pojazdu, to warto jest skorzystać z oferty firmy ze zdecydowanie większą flotą. Dowiedz się, jaki jest wkład własny w razie wystąpienia szkody.

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na 2 rzecz: czy w cenie wynajmu samochodu jest CDW oraz jaką kwotą będziemy obciążeni w razie szkody. CDW samo w sobie jest nie tyle co ubezpieczeniem, ile z kolei rezygnacją firmy z domagania się pełnej wartości straty przy „drogich” zdarzeniach, takich jak poważna kolizja. Warto jest również zdawać sobie sprawę ze wszelkich ograniczeń co do kwoty, którą wynajmujący może zostać obciążony. Pamiętaj, że ok. 500 – 1500 Euro czyli kwota zależna od firmy i modelu samochodu jest wymagana. Ponadto kwota obciążenia zależna jest zwykle od klasy pojazdu, który zdecydowaliśmy się wynająć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz