Zadbaj o kwiaty

Zadbaj o kwiaty Zależy Ci na tym, by poznać wskazówki, które w znaczący sposób wpłyną na Twoje rośliny. Jeżeli tak to mej na uwadze, że do wody warto jest dodać różne specyfiki, które mają za zadanie zniszczyć drobnoustroje i nawożące kwiaty. Z domowych produktów będą to: pokruszona aspiryna albo zwykły cukier.

Natomiast wśród produktów stosowanych w kwiaciarniach dostępne są specjalne takie dla ciętych kwiatów. Narcyzów i tulipanów nie należy wkładać razem do wazonu, gdyż w swoim towarzystwie bardzo szybko więdną. Gdy kwiatki zaczynają więdnąć to możliwe staje się przywrócenie im jędrności poprzez zastosowanie jednej z poniższych metod. Zrób kwiatom krótką kąpiel  – zanurz całe kwiaty układając je poziomo w zimnej wodzie w wannie i poczekaj kilka godzin by mogły odzyskać jędrność.

Owinięcie mokrą szmatką

Z kolei, gdy kwiatki zaczynają więdnąć, bo temperatura w domu jest zbyt wysoka to wtedy dobrze jest je owinąć mokrą szmatką, miękkim papierem toaletowym lub jednorazowym ręczniczkiem kuchennym i położyć w ciemnym i chłodnym miejscu najlepiej na całą noc. Gdy z kolei końcówki roślin zaczynają brązowieć konieczne staje się ich skrócenie. Natomiast, kiedy końcówki będą wyglądać całkiem w porządku, a kwiaty będą więdnąć to możemy spróbować pokłuć części roślin znajdujące się pod wodą szpilką, aby jeszcze bardziej zwiększyć powierzchnię pobierania wody.

Miażdżenie końcówek

Ostatecznie, delikatnie miażdżymy te końcówki. Musisz również zdawać sobie sprawę z faktu, że kwiaty lewkonii nie pozbawiają korzeni wobec czego do wazonu najlepiej jest nalać tyle wody, by zielone części łodyg mogły znajdować się ponad nią. Kwiatom zawierającym sok mleczny – a do nich zaliczają się takie jak maki czy poisencje można końce łodyg lekko przyciąć, a następnie zamoczyć we wrzątku lub przypiec. Ułatwi im to pobieranie wody, gdyż zapobiegnie krzepnięciu soku.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz