Ważne wskazówki dla wszystkich wynajmujących auto

lexus-969056_960_720Wynajem samochodu na wakacje jest wariantem, na który decyduje się skorzystać coraz więcej osób. Zanim jednak wybierzemy konkretną firmę konieczne staje się, aby pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach. Jest to bardzo ważną sprawa, która nie może zostać przez nas zbagatelizowana.

Jeszcze przed samym wyjazdem zawsze warto jest się upewnić, czy mamy wszystkie potrzebne numery kontaktowe do pośrednika czy dostawcy na miejscu! Przy odbiorze upewnij się na jakie numery należy zgłaszać  jakiekolwiek problemy. Pamiętaj, że główny kierowca zobowiązany jest do poinformowania lokalnego dostawcy o jakimkolwiek wypadku. Zgodnie  z warunkami zawartymi w umowie zobowiązany jesteś do zawiadomienia policji i spisania raportu wypadkowego. Zdając sobie sprawę z tego faktu znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru konkretnego rozwiązania.

Sprawdzanie zawartości ubezpieczenia

Zawsze sprawdź, co zawarte jest w ubezpieczeniu i czego ono nie jest w stanie objąć. Jakie będą dodatkowe opłaty na miejscu: lokalne podatki
, limitowany przebieg kilometrów na dzień, polityka tankowania i zwrotu paliwa etc. Wiedz również to, że dodatkowy kierowca chcący dzielić jazdę samochodem musi posiadać dodatkowe ubezpieczenie wykupywane na miejscu. Mogą również mieć zastosowanie opłaty za zwrot w innym miejscu iż odbiór!

Dodatkowe wyposażenie

Nie mniej jednak zdając sobie sprawę z tego faktu znaczne prościej będzie nam dokonać wyboru. Wszelkie wyposażenie typu siodełko dla dziecka czy system nawigacji również podlegają dodatkowej opłacie. Zadbaj również o to, aby zapoznać się ze szczegółami z ubezpieczeniem samochodu. Sprawdź jaki jest obowiązkowy wkład własny i jak można się zabezpieczyć od tej, niejednokrotnie wysokiej, odpowiedzialności? Każde standardowe ubezpieczenie oc. Wiele cennych informacji w temacie możemy pozyskać ze stron internetowych poświęconych tematyce.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz