Odżywka pielęgnacyjna do włosów: jak wybrać?

Większość osób do pielęgnacji włosów stosuje wyłącznie szampon. Tymczasem jego podstawowym zadaniem jest oczyszczenie. Aby cieszyć się gęstą, zdrową i lśniącą czupryną, warto do pielęgnacji włosów wprowadzić również odżywkę. Jaka odżywka przeciw wypadaniu włosów będzie najlepsza?

Wybierając odżywkę, należy pamiętać, że kosmetyk ten powinien być dobrany do rodzaju włosów. Jeśli postawimy na niewłaściwy preparat, nie osiągniemy żadnych efektów. Co więcej, taki kosmetyk może wręcz negatywnie odbić się na kondycji naszych włosów.

Włosy kręcone

W tym wypadku najlepsza odżywka do włosów do taka, która skutecznie nawilży włosy, a jednocześnie nieco je ujarzmi. Dzięki odżywce włosy będą o wiele łatwiej się rozczesywały. Jednocześnie będą bardziej elastyczne. Warto postawić na przykład na preparat, który w swoim składzie ma wyciąg z bambusa.

Włosy przetłuszczające się

W tym wypadku najlepiej postawić na odżywkę, która skutecznie regulować będzie nadmierny łojotok. Warto pamiętać, że wspomagać można również naturalnymi sposobami. W przypadku nadmiernego łojotoku i przetłuszczających się włosów pomoże płukanka przygotowana z octu jabłkowego rozcieńczonego w wodzie.

Włosy normalne

Posiadacze włosów normalnych powinni wybierać lekkie, nieobciążające włosów, a jednocześnie nawilżające odżywki. Posiadacze włosów normalnych mają najbardziej komfortową sytuację. Ich włosy nie wymagają bowiem żadnej specjalistycznej opieki. Wystarczy dobrej jakości nawilżająca odżywka, aby fryzura prezentowała się doskonale.

Włosy przesuszone i pozbawione blasku

W tym wypadku podstawą są odżywki intensywnie nawilżające. Powinny one również wzmacniać strukturę włosa. Dzięki temu włosy zostaną odbudowane. Stosowanie odżywki ułatwi rozczesywanie, nada włosom zdrowy połysk, sprawi, że będą lśniące i miłe w dotyku.

Włosy farbowane

Posiadacze włosów farbowanych powinni sięgać po odżywki powstałe z myślą właśnie o miłośnikach zmiany koloru włosów. Zadaniem takiej odżywki jest nie tylko ochrona koloru i przedłużanie jego trwałości, ale również odbudowywanie struktury włosa. Dobra odżywka do włosów farbowanych sprawi, że włosy odzyskają blask, staną się miękkie oraz lśniące.

Zanim udamy się do sklepu po zakup odżywki do włosów powinniśmy dowiedzieć się jaki rodzaj włosów mamy. Wielu osobom wydaje się to naprawdę proste. Tymczasem nie brakuje tych, którzy mają poważny problemem z odpowiedzią na pytanie o rodzaj włosów. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze możemy poradzić się lekarza dermatologa bądź kosmetyczki. Tylko bowiem dopasowana do rodzaju włosów odżywka spełni swoją rolę. W przeciwnym razie wydane na jej zakup pieniądze okażą się być pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. A tego z pewnością każdy chciałby uniknąć.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz