Jak pomóc paznokciom?

Bardzo często nasze paznokcie są kruche i suche albo miękkie i rozdwajające się. Jak przywrócić im ładny wygląd?

 Skąd biorą się problemy z paznokciami?

Przyczyn problemów z paznokciami jest wiele. Bardzo często winę ponosimy za to same, gdyż nie chronimy je rękawicami przy porządkach i zmywaniu. Problemy mogą pojawić się również po chorobie, gdy organizm jest mocno nią osłabiony. Paznokciom szkodzą także kolorowe lakiery kiepskiej jakości, hybryda, akryl, tipsy i zmywacz do lakieru z dodatkiem acetonu.

Wspieramy paznokcie odżywkami

Składników odżywczych, których potrzebuje płytka paznokciowa możemy dostarczyć jej z zewnątrz. Dostępne w sklepach odżywki do paznokci mają najczęściej formułę bezbarwnego lub lekko mlecznego lakieru. Niektóre odżywki można stosować samodzielnie, innych można używać jako bazy pod lakier. Wybierając się po odżywkę kupmy taką, która najbardziej odpowiada na potrzeby naszych paznokci. Dla słabych i łamliwych paznokci najlepsza jest odżywka, która poprawi ich strukturę. W odżywce do takich paznokci nie powinno zabraknąć keratyny. Są również odżywki, które w swoim składzie mają naturalne olejki, proteiny mleka albo masło shea.

Łykamy tabletki

Nie wszystkim problemom z paznokciami są w stanie zaradzić odżywki. Przyczyną problemów z paznokciami może bowiem być źle zbilansowana dieta albo osłabienie organizmu. W takich sytuacjach trzeba sięgnąć po suplementy diety, które uzupełnią niedobór witamin i minerałów. W składzie tabletek na włosy najczęściej znajdują się witaminy A, E i B7.Ta ostatnia to biotyna. W suplementach diety na paznokcie nie może zabraknąć również wapnia. Problemy z paznokciami mogą być skutkiem niedoboru cynku. To minerał, który także wchodzi w skład odżywek na paznokcie.

Tabletki można stosować razem z odżywkami. Po zakończeniu kuracji – powinna trwać maksymalnie 3 miesiące – powinien poprawić się nie tylko wygląd paznokci. Także włosy powinny być bardziej gęste i lśniące. Również szara cera powinna nabrać blasku. Suplementy na paznokcie działają bowiem również na włosy i skórę.

Podobne wpisy:

Be the first to reply

Dodaj komentarz